Obrat snů! Liberec v nastavení otočil duel s Boleslaví

Aleš Vávra Aleš Vávra
10. 3. 2012 21:22
Ostrava - Č. Budějovice 1:1, Slovácko - Bohemians 3:2

Liberec - Ještě v první minutě nastaveného času prohrávali 0:1, nakonec berou tři body. Fotbalisté Slovanu Liberec předvedli v důležitém utkání o titul famózní obrat a porazili Mladou Boleslav 2:1.

Liberec prohrával po brance Kúdely a celý zápas marně dobýval zformovanou obranu hostů. V nastavení se ovšem krásnými střelami z dálky prosadili Theo GebreSelassie a Miloš Bosančič. Severočeši si tak v tabulce udrželi tříbodový odstup od vedoucí Sparty.

Hašek: Hřebík na lavičce? V nouzi se musí spojit síly
Spartě pomohl šťastný gól. Lídr vyhrál na Žižkově

Slovan se U Nisy snažil produkovat svou typickou nátlakovou hru, jeho hráče ovšem zřejmě poznamenala porážka v minulém kole na hřišti Teplic. Dopředu chyběla lehkost, vzadu zase obvyklé opory Nezmar a Karišik.

Středočeši se snažili hrát na brejky a byli nebezpeční. Jeden z útoků zakončil přesnou střelou k tyči defenzivní záložník Kúdela, který se ve čtyřech jarních zápasech trefil čtyřikrát.

Liberec měl také šance, jenže při střelách Štajnera, Rabušice, Breznaníka i Váchy skvěle zasáhl vynikající brankář Miller.

Ve druhém poločase mohli svěřenci trenéra Koubka zasadit domácím rozhodující úder, své příležitosti ale neproměnili. A tak přišel trest, a to ve chvíli, kdy se zdálo, že snahu Liberce o vyrovnání ovládla křeč.

Gebre si ve druhé minutě nastavení zpracoval za vápnem odražený míč a křížnou střelou nedal Millerovi šanci. Po rozehrávce přišel šok číslo dvě. Parádní střelou zápas rozhodl střídající Bosančič.

Budějovice vyválčily na Baníku cennou remízu

Návrat Tomáše Řepky na ostravské Bazaly se kontroverznímu stoperovi povedl. Bývalý obránce Baníku a Sparty pomohl svým výkonem Českým Budějovicím k remíze 1:1.

Jihočeši v utkání 20. kola Gambrinus ligy v Ostravě vedli od 63. minuty, kdy se trefil Javorek. Vedení si však užívali pouhé dvě minuty, než vyrovnal domácí Droppa, který zajistil Baníku bod.

Defenzivní záložník byl jediným střelcem svého týmu i v minulém kole. Před týdnem proti Bohemians znamenala jeho trefa dokonce tři body.

Baník mohl vyhrát, krátce po vyrovnávacím gólu ovšem trefil kapitán Václav Svěrkoš pouze břevno za brankářem Daňkem.

V dalším sobotním utkání porazilo Slovácko na svém hřišti Bohemians 1905 3:2. Trápícím se klokanům nepomohla ani výměna trenéra. V týdnu nahradil Pavla Medynského Jozef Weber.

Hosté vedli po gólu Nešpora 1:0, Slovácko ovšem zápas otočilo. Dvakrát se trefil Libor Došek, třetí gól byl vlastní. V závěru hostující Bartek pouze snižoval na konečných 3:2.

20. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)
Branky: 90+3. Gebre Selassie, 90+3. Bosančič - 30. Kúdela. Rozhodčí: Paták - Jiřík, Gallo. ŽK: Šírl, Kulič, Ščuk, Mareš. Diváci: 4358.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič (79. Bosančič), Polák, Fleišman - Vácha, Janů (64. Hadaščok) - Šural, Štajner, Breznaník - Rabušic (79. Musiol). Trenér: Šilhavý.

Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Janíček, Šírl - Zahustel, Kúdela, Ščuk - Fillo (61. Štohanzl), Kulič (90. Táborský), Chramosta (69. Mareš).

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 1:1
(0:0)
Branky: 65. Droppa - 63. Javorek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Cverna - Řezníček, Řepka, Klesa, Javorek, Němec. Diváci: 8248.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada (21. Frydrych), Adámik, Vomáčka, Cverna - Marek, Droppa (79. Greguš) - Vrťo, Svěrkoš, Kukec (68. Fantiš) - Magera. Trenér: Malura.

České Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (90. Riegel), Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro (82. Němec) - Řezníček (90. Petráň). Trenér: Cipro.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 3:2
(1:1)
Branky 36. z pen. a 51. Došek, 67. vlastní Žižka - 17. Nešpor, 78. Bartek. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Paták. ŽK: Volešák, Daníček - Budínský, Abraham. Diváci: 4876.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kubáň - Volešák, Kordula, Daníček, Pavelka (71. Hlúpik) - J. Lukáš (79. Valenta), Došek (90. Kovář). Trenér: Soukup.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, P. Lukáš, Ptáček, Žižka - Moravec, Abraham, Budínský (64. Hartig), Kaufman (46. Borek), Bartek - Nešpor (77. Kraják). Trenér: Weber.