Obránce Šimůnek v létě na vlastní žádost skončí v Bochumi

ČTK ČTK
8. 4. 2016 15:23
Přestože měl devětadvacetiletý hráč kontrakt až do léta 2017, v druholigovém německém klubu na vlastní žádost skončí už po této sezoně.
Jan Šímůnek
Jan Šímůnek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Bochum - Český fotbalový obránce Jan Šimůnek se v Bochumi dohodl na předčasném rozvázání smlouvy. Přestože měl devětadvacetiletý hráč kontrakt až do léta 2017, v druholigovém německém klubu na vlastní žádost skončí už po této sezoně.

"Jan Šimůnek se na nás obrátil s přáním brzy opustit klub. Tuto touhu jsme mu splnili a na základě vzájemné dohody mu rozvázali smlouvu k letošnímu 30. červnu. Do té doby bude Jan součástí týmu," uvedl na webu Bochumi sportovní ředitel Christian Hochstätter.

Šimůnek přišel do druholigového celku v roce 2014 z Kaiserslauternu, ale i vinou zranění zasáhl pouze do patnácti soutěžních zápasů. Kapitán vicemistrů světa do 20 let z roku 2007 za Bochum naposledy nastoupil v únoru v pohárovém utkání s Bayernem Mnichov (0:3), v němž po zákroku na Arjena Robbena dostal červenou kartu.

"Klub ke mně byl vždycky férový. Christian Hochstätter mi nabídl prodloužení smlouvy i v období, které pro mě bylo těžké, a já to přijal. Proto myslím, že je teď správné říct Bochumi o svém rozhodnutí. Mám totiž pocit, že už další spolupráce nemá smysl," uvedl Šimůnek, který dříve hrál také za Wolfsburg, Spartu Praha a Kladno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy