Obhájci ze Švédska na úvod ME jednadvacítek remizovali s Anglií, skupinu tak vedou Slováci

16. 6. 2017 20:24
Evropský šampionát fotbalistů do 21 let začal bezbrankovou remízou. Postarali se o ni hráči Švédska a Anglie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Kielce (Polsko) - Obhájci titulu Švédové neproměnili penaltu a do mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let vstoupili bezbrankovou remízou s Anglií. Ve druhém utkání skupiny A v Lublinu si slovenští mladíci pod vedením českého trenéra Pavla Hapala poradili 2:1 s domácím Polskem.

Slovensko se na Euro kvalifikovalo poprvé od domácího šampionátu v roce 2000 a proti Polsku nezačalo dobře - už v první minutě otevřel skóre Patryk Lipski. Hapalův výběr ale ještě do přestávky srovnal zásluhou Martina Valjenta a po pauze se ujal vedení po gólu střídajícího Pavola Šafranka. Srovnat mohl Pawel Dawidovicz, vychytal ho však Adrian Chovan.

Duel Švédska s Anglií odstartovala šance Jacoba Murphyho, jehož pokus "olízl" břevno. Stejně dopadl chvíli po přestávce i Pawel Cibicki. Švédský gólman Anton Cajtoft poté skvěle vyrazil přímý kop Jamese Warda-Prowse a šanci zazářit dostal na druhé straně i Jordan Pickford.

Rozhodčí po tvrdém zákroku Bena Chilwella na Linuse Wahlqvista nařídil penaltu, ale nejdražší britský gólman v historii, kterého Everton nedávno koupil ze Sunderlandu za 25 milionů liber, střelu švédského obránce vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou.

Oba soupeři na sebe narazili i na předchozím šampionátu před dvěma lety v Olomouci a tehdy v základní skupině vyhrála Anglie 1:0.

Český tým vstoupí do turnaje v neděli proti Německu.