Kellner má zálusk na Ligu mistrů. Zuří boj o vysílací práva

Luděk Mádl Luděk Mádl
30. 1. 2015 6:00
O přenosy z fotbalové Ligy mistrů usiluje na příští tříleté období nový hráč na televizním trhu, digitální O2 TV.
Ligu mistrů nyní vysílají ČT Sport a Prima Cool. Ale karty se dost možná brzy zamíchají
Ligu mistrů nyní vysílají ČT Sport a Prima Cool. Ale karty se dost možná brzy zamíchají | Foto: Reuters

Praha - Fotbalovou Ligu mistrů vysílaly v Česku v posledních letech kanály ČT Sport a Prima Cool. Jejich kontrakt ale v létě končí.

A bojuje se právě o nový. Přičemž do hry o nejatraktivnější klubovou soutěž starého kontinentu tentokrát vstoupil nový hráč. O přenosy z Ligy mistrů má totiž podle informací deníku Aktuálně.cz intenzivní zájem digitální televize O2 TV.

Ta spadá pod křídla telefonního operátora O2 Czech Republic, jehož majoritním vlastníkem je skupina PPF ovládaná nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem.

Není tajemstvím, že Kellner fandí londýnské Chelsea, na stadionu Stamford Bridge má dokonce pronajatou lóži. Její ligové zápasy v Premier League už na O2 TV vyladíte nyní, na kanálu Digi Sport. Od příští sezony by v nabídce O2 TV mohly přibýt i mače (nejen) Mourinhova týmu v Lize mistrů.

Najali si experta z Novy

O2 TV už připravuje vlastní sportovní kanál. Na povel ho má Marek Kindernay, dlouholetý šéf kanálu Nova Sport. Ten žádost o rozhovor odmítl a deník Aktuálně.cz odkázal na tiskové oddělení O2. Načež jeho pracovnice Kateřina Mikšovská zakončila celé kolečko sdělením, že společnost se k tématu zájmu o fotbalové přenosy nebude nyní vyjadřovat.

Znalci trhu s vysílacími právy na sportovní přenosy, které deník Aktuálně.cz oslovil, si přáli zachovat svou anonymitu. Nicméně se shodli na tom, že nejpravděpodobnějším výsledkem tendru bude podle nich nové přerozdělení práv, tentokrát mezi O2 TV a Českou televizi.

Veřejnoprávní stanice v posledních letech přinášela jen středeční program Ligy mistrů, Prima Cool vysílala jak v úterý, tak ve středu. Očekává se, že postavení České televize bude podobné i v příštím tříletém období, tedy že k dispozici bude mít menší balíček zápasů než komerční konkurent. Jak už jsme zmínili, pro tuto roli je favorizován nový kanál, který hodlá provozovat O2 TV.

Evropská liga na Nova Sport

V oficiální rovině jsou zatím jakékoli detailnější informace o probíhajících jednáních a hlavně jejich výsledcích tajné.

"Česká televize samozřejmě má zájem o Ligu mistrů i přenosy z Eura. Jednání probíhají, ale víc se k nim vyjadřovat nemohu," řekl Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport.

Podle informací deníku Aktuálně.cz vedly, případně ještě vedou s vlastníkem práv na Ligu mistrů, což je agentura Team fungující pod křídly UEFA, konkrétní jednání i Prima a skupina Nova. Zatímco Prima to odmítla jakkoli komentovat, Anna Suchá, mluvčí Novy, odvětila alespoň obecnou formou: "Vždy sledujeme příležitosti na trhu a zvažujeme, která sportovní práva by našim divákům přinesla zajímavý obsah, a to i s ohledem na náklady."

Skupina Nova už oznámila, že na sezonu 2015/16 získala vysílací práva na Evropskou ligu, a avizuje, že na kanálu Nova Sport hodlá odvysílat zhruba tři desítky zápasů této soutěže. Navíc bude opět nabízet i anglický FA Cup.

V rámci českého trhu zůstávají zatím nadále neprodána a nepřidělena vysílací práva na fotbalové Euro 2016.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Další zprávy