O2 nabídne "českou" Premier League a Horváthovy glosy

Sport Luděk Mádl Sport, Luděk Mádl
28. 7. 2015 12:48
Zástupci televizního kanálu O2 Sport dnes představili své plány pro vysílání fotbalových soutěží.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Premier League s českým komentářem, technologické novinky i vhledy Pavla Horvátha nabídne ve startující fotbalové sezoně nový televizní kanál O2 Sport, který odstartuje 8. srpna, tedy ve stejný den jako anglická nejvyšší soutěž. Na úterní tiskové konferenci to oznámil zástupci O2 TV.

"Především ale nabídneme našim divákům úplně jinou dimenzi sledování televize, kterou umožňuje technologie IP televize,“ vysvětlil výkonný ředitel nového kanálu Marek Kindernay. V multiplatformě, kterou nabídne O2 Sport, si divák bude moci vybrat z několika živých přenosů přenášených ve stejnou dobu, bude si je moci posouvat v čase, vybírat si záběry z jednotlivých kamer.

Každý smluvní klient e navíc může program O2 TV sledovat jak v televizi, tak na čtyřech dalších přístrojích typu tabletu, smartphonu, počítače a podobně.

Z Premier League bude O2 Sport vysílat zpravidla dva zápasy v sobotu, dva v neděli a jeden v pondělí. "V první den našeho vysílání 8. srpna, kdy startuje i Premier League, přineseme duel Chelsea-Swansea a v neděli pak první utkání Petra Čecha v dresu Arsenalu, a to proti West Ham United,“ říká výkonný ředitel nového kanálu Marek Kindernay.

Komentátory povede Radotínský

O2 Sport zároveň představil komentátorský tým, který bude zápasy anglické ligy, ale také Ligy mistrů či Synot ligy provázet mluveným slovem.

Šéfkomentátorem stanice bude Tomáš Radotínský, zejména fotbalové přenosy pak budou doprovázet svým komentářem i Petr Svěcený, Jiří Vrba, Milan Štěrba, Václav Pilný či Vlastimil Kaiser. Jako experti je ve studiu budou často doplňovat Pavel Horváth či Jakub Dovalil a Miroslav Jirkal.

"Domažlice, které trénuju, budou hrávat v sobotu, takže budu hlavně u nedělních přenosů,“ těší se Horváth, donedávna hvězda Viktorie Plzeň.

Stanice má práva i na tenis, bojová umění, šampionát WRC v rallye, přinese i závody v plavání či ME ve volejbalu, které bude komentovat Jiří Baumruk.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 6 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy