Přenos z Bukurešti nakonec bude. Slavia dnes na O2, ve čtvrtek odvysílá ČT duely Sparty a Boleslavi

Luděk Mádl Luděk Mádl
25. 7. 2017 16:47
Jak tento týden tuzemské televize odvysílají úvodní duely třetího předkola evropských fotbalových pohárů? Zádrhel nastal kolem dnešního utkání předkola Ligy mistrů FCSB Bukurešť - Viktoria Plzeň.
"Tak odvysílá se to dneska v televizi, nebo ne?" jako by se ptal Martin Zeman, záložník Viktorie Plzeň.
"Tak odvysílá se to dneska v televizi, nebo ne?" jako by se ptal Martin Zeman, záložník Viktorie Plzeň. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Všechny zápasy, ve kterých se tento týden objeví české kluby v pohárové Evropě, tuzemské televize nakonec odvysílají. Ačkoli s duelem FSCB Bukurešť - Plzeň to dlouho vypadalo všelijak.

Dopoledne vypustil web ČT zprávu, že přenos bude. Tato informace byla vzápětí stažena, s tím, že jednání stále pokračují. Kolem poledne informoval Jiří Ponikelský, šéf programu ČT Sport, že rumunská strana z utkání vůbec neposkytne mezinárodní signál.

Po půl páté ale přišla další, snad již poslední aktualizace. "Tak nakonec ten zápas z Bukurešti vysíláme, vyřešili jsme to, takříkajíc, po vlastní ose. Ale byly to nervy," konstatoval Jiří Ponikelský. Od 19.30 tedy tento zápas odvysílá program ČT Sport.

Druhý dnešní zápas 3. předkola Ligy mistrů s českou účastí, tedy duel Slavia Praha - BATE Borisov, který se hraje od 19 hodin, vysílá O2 TV Fotbal. "A snažíme se získat i práva na odvetu," říká Marek Kindernay, ředitel této stanice.

Ve čtvrtek jsou na programu úvodní zápasy 3. předkola Evropské ligy. "A tam na ČT Sport odvysíláme oba zápasy s českou účastí, tedy jak Mladá Boleslav - Skenderbeu (18), tak CZ Bělehrad - Sparta (20.30)," přináší fanouškům dobrou zprávu Jiří Ponikelský, šéf veřejnoprávního sportovního programu.

Příští týden odvysílá Česká televize i odvetné domácí zápasy Plzně a Sparty.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 29 minutami

V pražské zahradě Kinských hoří dřevěný kostel svatého Michala.

Památku ze 17. století sem přenesli za první republiky. Požár zasáhl spodní část stavby.

Připravujeme podrobnosti.

 

Další zprávy