Šéf českého fotbalu? Kandidují opět Fousek a Malík, Berbr chce být místopředsedou

ČTK ČTK
22. 11. 2017 12:44
O post předsedy Fotbalové asociace ČR se ucházejí bývalý generální sekretář Petr Fousek a šéf marketingové společnosti STES Martin Malík. Oba kandidovali už na červnové valné hromadě, kde se však předsedu nepodařilo zvolit. Jejich opětovné kandidatury na mimořádnou valnou hromadu 12. prosince dnes potvrdila FAČR.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Do boje o post předsedy, který v květnu uvolnil Miroslav Pelta kvůli obvinění z možného zneužití dotací z MŠMT, se nakonec nepřihlásil Roman Berbr, který poslední půlrok vedl český fotbal z pozice místopředsedy společně se Zdeňkem Zlámalem. Opět se uchází jen o post místopředsedy. Oproti červnu nekandiduje ani ředitel společnosti Ondrášovka Libor Duba.

Petr Fousek
Petr Fousek | Foto: Milan Kammermayer

Čtyřiapadesátiletý Fousek je zkušený fotbalový funkcionář, který vedl na FAČR mezinárodní oddělení, následně byl generálním sekretářem a působil i v komisích futsalu FAČR, UEFA a FIFA. Rovněž je mezinárodním delegátem i v zápasech Ligy mistrů a šéfoval organizačnímu výboru při pořadatelství mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Martin Malík
Martin Malík | Foto: Milan Kammermayer

Šestačtyřicetiletý Malík je marketingovým specialistou a momentálně řídí STES, dceřinou společnost FAČR starající se o marketingová práva českého fotbalu. V minulosti pracoval jako obchodní a marketingový ředitel společnosti Warner Bros. Entertainment, výkonný ředitel nizozemské agentury Boomerang digital či marketingový ředitel ve fotbalové Slavii. Studoval fotbalový management v Lausanne.

Český fotbal je bez řádného předsedy od května, kdy v důsledku dotační kauzy rezignoval Pelta. Na valné hromadě 2. června měl být zvolen jeho nástupce, ale ani tři kola nerozhodla o vítězi. Malík vládl Čechám, Fousek zase moravské komoře. Ve třetím kole potřeboval kandidát ke zvolení vyšší součet hlasů z obou komor dohromady, ale pouze pokud by měl v každé z komor alespoň 35 procent. To se Malíkovi ani Fouskovi nepovedlo získat. Byl tak prodloužen mandát dosavadnímu vedení a byla svolána mimořádná hromada, která 12. prosince zasedne v Nymburce.

Delegáti budou opět rozhodovat mezi Fouskem a Malíkem, přičemž tentokrát by mělo dojít k úpravě stanov tak, aby nemohla vzniknout patová situace a předseda musel být zvolen. Na to tlačí i UEFA. Na stole je návrh, že by případně rozhodlo čtvrté kolo, ve kterém by stačila většina delegátů bez příslušnosti ke komorám.

Seznam kandidátů do výkonného výboru před mimořádnou valnou hromadou FAČR:

Předseda: Martin Malík, Petr Fousek

Místopředseda za Moravu: Zdeněk Zlámal, František Jura, Radek Bělák, Karel Kula

Místopředseda za Čechy: Roman Berbr, Pavel Marek

Předseda řídící komise za Čechy: Dagmar Damková

Předseda řídící komise za Moravu: Pavel Nezval, Alan Jančík, Karel Kula

Člen za Čechy: Miroslav Liba, Rostislav Votík

Člen za Moravu: Miroslav Vrzáček, Karel Kula, Pavel Brímus, Pavel Blaha

Člen za ligu: Tomáš Paclík, Marek Hájek, Dušan Svoboda, Pavel Marek, Václav Brabec

 

Právě se děje

Další zprávy