Maradonu chce uctít prezident. Pojmenují po něm ulici, zřídí přes 30 pamětních míst

ČTK ČTK
5. 12. 2020 10:34
Po zesnulé fotbalové hvězdě Diegu Maradonovi bude v Buenos Aires pojmenována ulice. S nápadem k takovému uctění památky mistra světa z roku 1986 přišel argentinský prezident Alberto Fernández a u většiny parlamentu s ním našel podporu.
Foto: Reuters

Kromě toho by mělo být v městské části o velikosti zhruba třiceti domovních bloků zřízeno několik míst, která budou osobnost slavného útočníka připomínat.

Ulice, která by měla nést Maradonovo jméno, vede ke stadionu klubu Argentinos Juniors, ve kterém Maradona v 15 letech zahájil hvězdnou kariéru. Aréna je po legendárním hráči už pojmenovaná.

"Nic se nemůže vyrovnat radosti a štěstí, které Maradona dal Argentině," citovala média poslance a iniciátora Claudia Morresiho. "Domníváme se, že tento záměr je důležitý, aby tyto vzpomínky zůstaly živé, nyní a na věky," dodal.

Maradona zemřel minulou středu na srdeční selhání ve svém domě v Buenos Aires.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy