Nuda s Bulharskem. Češi nedali gól a berou jen bod

FOTO Takhle vypadá česká marnost. Češi nedali gól Bulharům
Potřeba zisku tří bodů zůstala v utkání s Bulharskem nevyslyšena. Česká republika dokázala na domácím hřišti s Bulharskem pouze remizovat 0:0.
...
Michal Bílek týmu před utkáním věřil. Útok byl ovšem opět bezzubý a největší hvězdu bulharského týmu mezi tyčemi málem ani neohrozil.
...
16. 10. 2012 21:52
Svěřenci trenéra Bílka předvedli proti Bulharům slabý výkon.

Praha - Tohle se svěřencům trenéra Michala Bílka vůbec nepovedlo. Češi v kvalifikaci o MS doma na Letné v podprůměrném utkání pouze remizovali s Bulharskem 0:0 a zatím ve skupině dokázali porazit jenom outsidera Maltu.

Více než bezbrankový výsledek ale může český tým mrzet předvedený výkon. Národnímu týmu chybělo nasazení, byl málo aktivní a dokázal si vytvořit jen minimum brankových příležitostí. Hráči působili nervózně a báli se cokoli vymyslet.

Bílek: Chyběl nám pohyb, pomohlo až střídání

"Chtěli jsme tři body, bohužel máme jen jeden. Šedesát minut nám chyběl pohyb, po vystřídání to bylo lepší, přišly i šance, ale gól nepadl. Bylo to statické, v útočné fázi nám chyběla kvalita," řekl po utkání v televizním rozhovoru kouč Michal Bílek.

"Pořád je to začátek kvalifikace. Velká škoda, že jsme dnes nevyhráli, sedm bodů by byl vynikající rozjezd," dodal trenér. Češi zůstávají v tabulce skupiny B třetí a ztrácejí bod právě na Bulhary, kteří však mají odehrán jeden zápas navíc.

Hrot Pekhart nedostal ani jediný centr

Páteční výhra 3:1 nad Maltou měla probudit český útok, jenže proti Bulharům to bylo od začátku stejné trápení jako v Dánsku nebo v přípravě s Finskem. Pekhart byl na hrotu opět odříznutý a za svých 58 minut v zápase nedostal ani jeden centr.

Češi prakticky nestříleli. První ohrožení branky přišlo po deseti minutách díky průniku Jiráčka, jenže brankář Michaljov nakonec zasahovat nemusel. Jediné nebezpečí přicházelo z rohů. Sivok ani Jiráček ale své hlavičkové pokusy mezi tyče nevtěsnali.

Vydra s Daridou hru oživili. Ale bylo pozdě

Největší šanci první půle měli hosté. Hlavička stopera Bodurova v závěru poločasu jen těsně minula tyč za opařeným Čechem. Nic se nezměnilo ani po změně stran. Další šanci měli Bulhaři, těsně vedle hlavičkoval Milanov.

Bílkův tým probudila až střídání. Místo Rajtorala s Pekhartem přišli Vydra s Daridou a hru oživili. První velkou práci tak měl brankář Michaljov až v 73. minutě po střele Daridy. Po průniku Vydry pak na malém vápně nedosáhl na míč další střídající muž Lafata.

Závěrečný náznak tlaku rovněž vyzněl naprázdno a tak remizovali potřetí během posledních čtyř zápasů 0:0.

Italové porazili Dánsko, trefil se Balotelli

Skupinu vede suverénně Itálie. Squadra Azzura v Miláně porazila Dánsko 3:1 i přesto, že od 46. minuty hrála bez vyloučeného Osvalda.

Italy poslal do vedení ve 33. Montolivo, kterému gól připravil Balotelli a o čtyři minuty později zvyšoval skóre De Rossi. Dánové se dostali zpět do hry gólem do šatny, trefil se Kvist. Domácí si zkomplikovali situaci hned po přestávce, kdy po pouhých 16 sekundách dostal červenou kartu útočník Osvaldo za udeření protihráče do obličeje. Jenže po obrátce i v oslabení pečetil výhru Italů Mario Balotelli, když zužitkoval zblízka povedený Pirlův pas.

Utkání skupiny B kvalifikace fotbalového MS 2014 - Praha:

Česká republika - Bulharsko 0:0

Rozhodčí: Bezborodov - Golubjev, Semenov (všichni Rus.). ŽK: Gebre Selassie - Djakov, Iliev, Ivanov. Minev. Diváci: 16.163.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Plašil, Hübschman - Rajtoral (58. Darida), Jiráček, Rezek (80. Lafata) - Pekhart (58. Vydra). Trenér: Bílek.

Bulharsko: Michajlov - Minev, Ivanov, Bodurov, Zanev (42. I. Milanov) - Gadžev (61. Božinov), Djakov - Manolev, Iliev, G. Milanov - Popov (75. Tonev). Trenér: Penev.

Milán: Itálie - Dánsko 3:1 (2:1)

Branky: 33. Montolivo, 37. De Rossi, 54. Balotelli - 45. Kvist. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). ŽK: De Rossi, De Sanctis - Kvist, Stokholm, Bendtner. ČK: 46. Osvaldo (It.).

Itálie: De Sanctis - Abate, Barzagli, Chiellini, Balzaretti - De Rossi, Pirlo, Marchisio (74. Candreva) - Montolivo (85. Giaccherini) - Osvaldo, Balotelli (89. Destro). Trenér: Prandelli.

Dánsko: Andersen - Stokholm, Agger, Kjaer, Silberbauer (72. Lorentzen) - Kvist (60. Kahlenberg), Jacobsen - Rommedahl, Eriksen, Krohn-Dehli (84. Poulsen) - Bendtner. Trenér: Olsen.

1. Itálie 4 3 1 0 10:4 10
2. Bulharsko 4 1 3 0 4:3 6
3. Česko 3 1 2 0 3:1 5
4. Arménie 3 1 0 2 2:4 3
5. Dánsko 3 0 2 1 2:4 2
6. Malta 3 0 0 3 1:6 0