Ščasného střídá v Teplicích bouřlivák Rada

ČTK ČTK
17. 2. 2015 9:38
Se severočeským klubem, ve kterém v minulosti už třikrát působil, se dohodl na smlouvě do konce sezony s opcí.
Petr Rada
Petr Rada | Foto: CPA Eduard Erben

Teplice - Novým trenérem fotbalistů Teplic se stal Petr Rada. Se severočeským klubem, ve kterém v minulosti už třikrát působil, se dohodl na smlouvě do konce sezony s opcí.

Šestapadesátiletý kouč u šestého týmu tabulky nahradí Zdeňka Ščasného, jenž v pondělí pět dní před startem jarní části první ligy nečekaně rezignoval. O situaci v Teplicích více čtěte zde.

"Pět dní před startem ligových bojů není opravdu jednoduché přivést k týmu nového trenéra, proto jsme se rozhodli pro stabilizační prvek v podobě Petra Rady, který náš klub velmi dobře zná a my naopak známe jeho práci," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Teplic Jan Skýpala.

Rada se na Stínadla vrátil po třech letech a v první lize naposledy vedl Jihlavu. Ve Vysočině sice na podzim skončil, s klubem však měl stále platnou smlouvu. V pondělí se ale bývalý reprezentační kouč s vedením dohodl na ukončení kontraktu, aby mohl jednat s Teplicemi.

"Určitě je rarita, že jsem tady už počtvrté. Ale vždycky jsem tu byl spokojený, práci jsem odvedl, pokaždé jsme hráli v popředí. Doufám, že na to navážeme," citoval Radu server iDNES.cz. "Ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, že by trenér sám čtyři dny před ligou rezignoval. Do startu soutěže je to krátká doba a určitě nebudu dělat velké změny. Zápasy Teplic jsem viděl, na dvou jsem byl a hráče znám," dodal.

Ščasný do Teplic přišel v říjnu 2012 a po první sezoně, ve které odvracel hrozbu sestupu, zaznamenal s týmem velký výkonnostní vzestup a v ročníku 2013/14 patřili Severočeši k předním týmům v lize. V probíhající sezoně jim po podzimu patří šesté místo s pětibodovým odstupem na pohárové příčky.

Rada, který už dnes na severu Čech vedl první trénink a do jarní části ligy vstoupí sobotním zápasem s Ostravou, si chce se svým předchůdcem promluvit. "Spojím se s ním, nevidím důvod, proč ne. Odešel sám. Já nejsem příčinou jeho konce. Budeme spolu mluvit, to je kolegiální," prohlásil.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy