Nový Vrba nebo Mourinho? Trenérskou licenci touží získat i expert ČT

Celkem 22 nováčků touží po stejné licenci, jakou vlastní mimo jiné i kouč české fotbalové reprezentace Pavel Vrba.
Celkem 22 nováčků bylo po úspěšném složení zkoušek přijato ke studiu nejvyšší trenérské licence, která je podmínkou pro práci kouče Synot ligy. Vlastní ji pochopitelně třeba i kouč české fotbalové reprezentace Pavel Vrba. Standardizovaná profilicence UEFA je platná všude v Evropě, takže je plně srovnatelná třeba i s licencí, kterou vlastní velikáni typu Portugalce Josého Mourinha.
BRONISLAV ČERVENKA: Čtyřicetiletý obránce hrál ligu za Drnovice, Baník i Zlín, kde začal svoji trenérskou kariéru. Zkusil i exotické hráčské angažmá v Něftči Baku.
PAVEL DRSEK: Devětatřicetiletý tvrdý stoper, který se stal v německé druhé bundeslize dvakrát obráncem roku. K našim západním sousedům zamířil z Blšan, v Duisburgu a Bochumi strávil celkem sedm let. Po návratu do Česka kopal ještě v Jablonci a Bohemians. V předloňské sezoně dělal právě na severu Čech asistenta trenéra.
MIROSLAV HOLEŇÁK: Další do sbírky obránců, který třikrát nakoukl i do seniorské reprezentace. V Česku odehrál za Liberec, Slavii, Zlín a Drnovice celkem 404 zápasů. Momentálně se devětatřicetiletý Holeňák věnuje pod Ještědem mládeži.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
9. 11. 2015 22:03
Celkem 22 studentů bylo přijato trenérsko metodickým úsekem fotbalového svazu (FAČR) ke studiu nejvyšší Profilicence UEFA. Výuka odstartuje 25. - 28. ledna 2016 a bude trvat rok a půl. Úspěšní absolventi, které bude studium stát 75 tisíc korun, pak budou moct trénovat v pozici hlavního kouče jakýkoliv tým a to nejen v Česku, ale i v Evropě.

Celkem 22 studentů bylo přijato trenérsko metodickým úsekem fotbalového svazu (FAČR) ke studiu nejvyšší Profilicence UEFA. Výuka odstartuje 25. - 28. ledna 2016 a bude trvat rok a půl. Úspěšní absolventi, které bude studium stát 75 tisíc korun, pak budou moct trénovat v pozici hlavního kouče jakýkoliv tým a to nejen v Česku, ale i v Evropě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 4 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy