reklama
 
 

Nový ročník Gambrinus ligy začne derby v Edenu

24. 6. 2011 17:12
Sparta zavítá do Budějovic, Plzeň přivítá Liberec

Praha - První fotbalová liga začne o posledním červencovém víkendu pražským derby mezi Bohemians 1905 a Slavií Praha. Obhájce titulu Viktoria Plzeň v 1. kole přivítá Liberec, vicemistrovská Sparta zavítá do Českých Budějovic.

Na sledovaná derby mezi Spartou a Slavií dojde v 8. a 22. kole, tedy na konci září a března. Los nejvyšší domácí soutěže byl zveřejněn na dnešním ligovém shromáždění v Praze.

Sezona 2011/12 začne v pátek 29. července. Na podzim se odehraje šestnáct kol, přičemž to závěrečné se uskuteční o posledním listopadovém víkendu. Na jaře se pak bude dohrávat zbývajících čtrnáct kol. Liga se uzavře o posledním květnovém víkendu.

Čtěte také: Pražská S i další týmy zahájily přípravu na ligu

V rozlosování nejvyšší soutěže je i Sigma Olomouc, u které hrozilo, že by ji v pondělí mohla disciplinární komise v případě prokázání korupce vyloučit z ligy. Pravděpodobnější variantou je, že Olomouci budou při zjištění viny maximálně odečteny body. Při případném vyřazení klubu z ligy se bude postupovat podle soutěžního řádu. "Pak by do ligy postoupil třetí tým z druhé ligy, kterým byla Jihlava," uvedl ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas.

Liga také vyšla vstříc žádosti Dukly Praha, a utkání 9. a 10. kola tak bude moci nováček soutěže odehrát na hřištích soupeřů. Ve spojení s reprezentační pauzou tak bude mít Dukla třicet dnů na plánované vybudování vyhřívaného trávníku.

"Snažili jsme se jim vyjít maximálně vstříc, jelikož nyní k rekonstrukci trávníku na Julisce nemohou sáhnout kvůli přípravě atletů na mistrovství světa," vysvětlil předseda ligového shromáždění Dušan Svoboda.

Také druhému nováčkovi Viktorii Žižkov bylo vyhověno, aby sehrála úvodní dvě kola venku a stihla tak rekonstrukci. Dukla začne ligu doma proti Olomouci, Žižkov pojede do Hradce Králové.

Ligové shromáždění zároveň vyhovělo Dukle, že může hrát domácí zápasy v pátek od 18:00, Žižkov také dostal povolení na svůj tradiční čas v 10:15. Stejně jako v minulé sezoně budou pokaždé čtyři televizní přenosy a kola budou roztažena do čtyř dnů od pátku do pondělí.

Losování se uskutečnilo v rámci tradičního slavnostního zasedání před novou sezonou, na kterém byl oficiálně vyhodnocen minulý ročník. Trofeje dostali mistr ligy Plzeň, vicemistr Sparta a vítězové Ondrášovka Cupu z Mladé Boleslavi. Cenu fair play získali fotbalisté Hradce Králové.

Vyhlášeni byli také šampioni dorosteneckých soutěží - ve starší kategorii dominoval Hradec Králové, v kategorii mladších hráčů Viktoria Plzeň.

Losování znovu proběhlo podle takzvaných Frončekových tabulek, které dokážou zohlednit, aby si domácími zápasy nekonkurovala mužstva z jednotlivých regionů, ale třeba také nevhodné klimatické podmínky na začátku jarní sezony.

autoři: Sport, ČTK | 24. 6. 2011 17:12

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama