reklama
 
 

Novic Jílek: Zkušenosti ze Sparty bych nyní rád zúročil v Sigmě

19. 10. 2015 18:50
Devětatřicetiletý olomoucký rodák Václav Jílek zažije u Sigmy premiéru coby hlavní kouč v nejvyšší soutěži. Této výzvy se nástupce odvolaného Leoše Kalvody neobává.

Olomouc - Olomoucké fotbalisty má probrat nový kouč Václav Jílek. Devětatřicetiletý místní rodák v pondělí vystřídal na lavičce u kormidla Sigmy odvolaného Leoše Kalvodu a čeká ho prvoligový debut v roli hlavního trenéra.

Reálie elitní soutěže už ale Jílek dobře zná. Dlouholetý mládežnický trenér je bohatší o tři a půl roku zkušeností práce v největším českém klubu Spartě, kde byl nejbližším spolupracovníkem Vítězslava Lavičky a má tak svůj podíl i na titulu z roku 2014.

Sigma mi vyšla kdysi vstříc

Nabyté poznatky chce nyní zúročit doma. "Když jsem odcházel do Sparty, tak mi v tom Sigma vyšla naprosto vstříc. Dneska jsem zpátky, myslím, že za to tříleté působení nějaké zkušenosti mám. Chtěl bych to Sigmě vrátit a pomoci ji zase tam, kam patří," uvedl Jílek na olomouckém webu.

Devětatřicetiletý trenér se stal nejmladším koučem aktuální prvoligové společnosti. Své závazky navíc bude nadále plnit také jako Lavičkův asistent u reprezentační jednadvacítky, ale v tom Jílek problémy nevidí. "Ten model je už ověřený z Plzně, že to skloubit jde. Samozřejmě to nebude nic jednoduchého, ale nemyslím si, že by měl ve finále strádat jak klub, tak FAČR," řekl Jílek.

Nováček soutěže má po třetině soutěže pouze čtyři body náskok na poslední Ostravu. Do sestupového pásma zabředl zejména vinou špatné koncovky, ale podle Jílka nejen kvůli ní.

Sigma musí zabrat i v obraně

"Potřebujeme být trošku kompaktnější do defenzivy, trošku nebezpečnější směrem dopředu, hladovější ve vápně. Těch věcí tam bude iks a bude to hodně na komunikaci s hráči tak, aby věřili tomu, co po nich budu chtít, přenesli to na hřiště, a pokud se to podaří, tak si myslím, že to přinese ovoce," řekl Jílek.

I když herní tvář Sigmy z domácích zápasů dobře zná, poměry v kabině a kádru konzultoval i s odvolaným předchůdcem Kalvodou. "Seděli jsem spolu, bylo to velice přátelské. Informace mi poskytl, komunikovali jsme spolu i předtím, nebyl v tom žádný problém," řekl Jílek.

Do své páteční premiéry na půdě Slavie vedle sportovních záležitostí musí dořešit i složení realizačního týmu. Jílek přiznal, že původní plán mu nevyšel. "Měli jsme nějaké varianty, zatím nám nevyšlo to úplně primární. Chtěl bych, aby se rekrutoval z místního prostředí, pokud možno, aby to byl člověk, který by byl se Sigmou přímo spjatý, eventuálně tady prožil nějakou hráčskou kariéru," řekl Jílek.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

autor: ČTK | 19. 10. 2015 18:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama