Nové jméno na šéfa fotbalu. Průmyslník Míl zatím odmítl

Petr Holub, Zdeněk John
21. 10. 2011 9:40
Hledá se třetí kandidát ke známým Peltovi a Reichlovi
Jaroslav Míl - z průmyslu do fotbalu?
Jaroslav Míl - z průmyslu do fotbalu? | Foto: Archiv

Praha - Bývalý šéf Svazu průmyslu a dopravy a exředitel elektrárenské společnosti ČEZ Jaroslav Míl se měl stát uchazečem o místo šéfa fotbalového svazu. S Mílem podle informací Aktuálně.cz o jeho kandidatuře jednali někteří představitelé fotbalové asociace. Míl však prozatím odmítl.

Na otázku, zda se listopadových voleb zúčastní, Míl v rozhovoru s redaktorem Aktuálně.cz řekl: "Neuvažuji o tom."

Míl se měl stát kandidátem ve volbách už v roce 2005, ale nakonec tehdy do volebního boje nešel. "Řekl nám, že dlouhodobě je nakloněn spolupráci na vedení fotbalového svazu. Vyloučil však kandidaturu ve chvíli, kdy nemá k dispozici tým manažerů, kteří by sdíleli společný program," řekl zdroj, který byl blízko současným jednáním s Mílem.

Uzávěrka pro kandidáty se blíží

Šéf fotbalové asociace se bude volit 17. listopadu v Nymburce. Uzávěrka kandidátek je 27. října, tedy příští týden. Zde se už někdo přihlásil, není oficiálně známo. "Asociace řekne jména těch, kteří podali kandidaturu, až po uplynutí uzávěrky, tedy po 27. říjnu," řekl mluvčí asociace Jaroslav Kolář.

Od překvapivé rezignace Ivana Haška panuje v českém fotbale jisté bezvládí, které měla ukončit volební valná hromada v půli září. Jenže kvůli neshodám kolem volebního řádu se nakonec souboj mezi dvěma kandidáty Miroslavem Peltou a Jindřichem Rajchlem vůbec nekonal.

Pelta už po minulé valné hromadě oznámil, že se bude o post předsedy asociace ucházet znovu, Rajchl takový krok dosud neučinil.

Čtěte také:

Podle informací, které má Aktuálně.cz od vyjednavačů obou táborů (Peltova i Rajchlova), posílil svou pozici před listopadovou volbou Pelta - a to především na Moravě.

S tím může také souviset uvažovaná kandidatura Jaroslava Míla. Peltově soupeři Rajchlovi by pomohlo, kdyby se objevil třetí kandidát, který by oslabil Peltovu moravskou pozici.

Po fiasku problém: třeba kvůli hazardu

To, že český fotbal nemá regulérního šéfa, označovali delegáti neúspěšné valné hromady za fiasko. Není to totiž jen formální problém. Například se v těchto týdnech mění loterijní zákon a v Parlamentu se rozhoduje, jaká část daní z hazardu připadne sportu.

Fotbal by měl přitom mít silné slovo.

Míl je známý průmyslník. Od roku 2004 až do letoška vedl Svaz průmyslu a dopravy. Před nástupem do čela svazu působil mimo jiné v ČEZ, tři roky byl dokonce generálním ředitelem a šéfem představenstva.

V prosinci 2008 odmítl nabídku tehdejšího premiéra Mirka Topolánka na vicepremiérské křeslo.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy