Nové jméno na šéfa fotbalu. Průmyslník Míl zatím odmítl

Petr Holub, Zdeněk John
21. 10. 2011 9:40
Hledá se třetí kandidát ke známým Peltovi a Reichlovi
Jaroslav Míl - z průmyslu do fotbalu?
Jaroslav Míl - z průmyslu do fotbalu? | Foto: Archiv

Praha - Bývalý šéf Svazu průmyslu a dopravy a exředitel elektrárenské společnosti ČEZ Jaroslav Míl se měl stát uchazečem o místo šéfa fotbalového svazu. S Mílem podle informací Aktuálně.cz o jeho kandidatuře jednali někteří představitelé fotbalové asociace. Míl však prozatím odmítl.

Na otázku, zda se listopadových voleb zúčastní, Míl v rozhovoru s redaktorem Aktuálně.cz řekl: "Neuvažuji o tom."

Míl se měl stát kandidátem ve volbách už v roce 2005, ale nakonec tehdy do volebního boje nešel. "Řekl nám, že dlouhodobě je nakloněn spolupráci na vedení fotbalového svazu. Vyloučil však kandidaturu ve chvíli, kdy nemá k dispozici tým manažerů, kteří by sdíleli společný program," řekl zdroj, který byl blízko současným jednáním s Mílem.

Uzávěrka pro kandidáty se blíží

Šéf fotbalové asociace se bude volit 17. listopadu v Nymburce. Uzávěrka kandidátek je 27. října, tedy příští týden. Zde se už někdo přihlásil, není oficiálně známo. "Asociace řekne jména těch, kteří podali kandidaturu, až po uplynutí uzávěrky, tedy po 27. říjnu," řekl mluvčí asociace Jaroslav Kolář.

Od překvapivé rezignace Ivana Haška panuje v českém fotbale jisté bezvládí, které měla ukončit volební valná hromada v půli září. Jenže kvůli neshodám kolem volebního řádu se nakonec souboj mezi dvěma kandidáty Miroslavem Peltou a Jindřichem Rajchlem vůbec nekonal.

Pelta už po minulé valné hromadě oznámil, že se bude o post předsedy asociace ucházet znovu, Rajchl takový krok dosud neučinil.

Čtěte také:

Podle informací, které má Aktuálně.cz od vyjednavačů obou táborů (Peltova i Rajchlova), posílil svou pozici před listopadovou volbou Pelta - a to především na Moravě.

S tím může také souviset uvažovaná kandidatura Jaroslava Míla. Peltově soupeři Rajchlovi by pomohlo, kdyby se objevil třetí kandidát, který by oslabil Peltovu moravskou pozici.

Po fiasku problém: třeba kvůli hazardu

To, že český fotbal nemá regulérního šéfa, označovali delegáti neúspěšné valné hromady za fiasko. Není to totiž jen formální problém. Například se v těchto týdnech mění loterijní zákon a v Parlamentu se rozhoduje, jaká část daní z hazardu připadne sportu.

Fotbal by měl přitom mít silné slovo.

Míl je známý průmyslník. Od roku 2004 až do letoška vedl Svaz průmyslu a dopravy. Před nástupem do čela svazu působil mimo jiné v ČEZ, tři roky byl dokonce generálním ředitelem a šéfem představenstva.

V prosinci 2008 odmítl nabídku tehdejšího premiéra Mirka Topolánka na vicepremiérské křeslo.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Útočník Teplý podepsal v NHL nováčkovskou smlouvu s Chicagem

Český hokejový útočník Michal Teplý podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem, které si ho vybralo ve čtvrtém kole loňského draftu NHL ze 105. místa. Osmnáctiletý rodák z Havlíčkova Brodu, který odehrál poslední sezonu za tým Winnipeg Ice v juniorské WHL, oznámil dohodu obou stran na svém instagramovém účtu.

"Jsem moc šťastný a cítím se poctěný, že jsem svůj první kontrakt v NHL podepsal s Blackhawks. Chci poděkovat všem lidem okolo sebe, kteří mi pomohli dostat se až sem. Nikdy bych to nedokázal bez mé rodiny, kamarádů a Winnipegu Ice. Také nemohu zapomenout na můj milovaný tým v Havlíčkově Brodu," okomentoval velký okamžik kariéry Teplý.

Účastník juniorského mistrovství světa na přelomu roku v Ostravě a Třinci, kde si za pět startů připsal stejný počet nahrávek, prošel postupně všemi mládežnickými výběry reprezentace. Během ročníku 2018/19 nastoupil v dresu Liberce do 15 extraligových utkání.

V poslední sezoně už Teplý zářil v barvách Ice. Za 53 zápasů si připsal 63 bodů díky 29 gólům a 34 nahrávkám, což znamenalo nejlepší produktivitu ze všech nováčků ve WHL.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy