Bílek hlásí na Italy kompletní tým. Pijatik se neobává

Jakub Šafránek Sport Jakub Šafránek, Sport
23. 5. 2013 11:13
Trenér Michal Bílek nominoval pro kvalifikační duel s Itálií jednadvacet fotbalistů. Největším překvapením je jméno Václava Procházky.
Michal Bílek (vlevo) povolal tým na Italy
Michal Bílek (vlevo) povolal tým na Italy | Foto: Eduard Erben, Jan tauber

Praha - Plných jednadvacet fotbalistů ve čtvrtek nominoval pro blížící se kvalifikační utkání české fotbalové reprezentace s Itálií trenér Michal Bílek.

Zápas se přitom hraje na pražské Letné až sedmého června, a proto vedení reprezentace utvořilo přípravný kemp pro hráče ze soutěží, které už skončily. "Bude to mít formu toho, že budeme trénovat vždy dopoledne a po obědě budou mít volno, prohlásil Bílek na tiskové konferenci.

"Toho, že budou mít hráči volný režim a že nebudou večer v Praze pod dohledem, se nebojím. Všichni vědí, o co proti Itálii jde, takže se žádných pijatik do rána neobávám," dodal ale vzápětí na dotaz, zdali bude reprezentace hráče v průběhu dlouhé přípravy nějak kontrolovat. 

Procházka místo Latky

V nominaci je patrně největším překvapením jméno plzeňského defenzivního fotbalisty Václava Procházky, který by měl v kádru nahradit zraněného fotbalistu Düsseldorfu Martina Latku. "Venca je zkušený hráč a delší dobu si udržuje výkonnost," prohlásil Bílek.

Jinak český kouč disponuje v podstatě úplným kádrem, který je pro jednou víceméně prost zdravotních problémů.

"Pro nás je pozitivní, že máme až na Latku kompletní tým. Ale to jsme měli i před Dánskem," prohlásil Bílek v narážce na domácí fiasko 0:3 se Seveřany z poloviny března.

Klíčová je přechodová fáze

Současný soupeř je přitom ještě o poznání silnější. Italové jsou aktuálními vicemistry Evropy a suverénním lídrem české kvalifikační skupiny (viz zde).

"Mají velmi dobrý tým, defenziva jim dobrá zůstala, ale mají vynikající ofenzivu v Balotellim a Osvaldovi. Už od mistrovství světa odvedli kus velké práce pod trenérem Cesarem Prandellim," vysekl budoucím sokům poklonu Bílek.

"Budeme muset poctivě bránit, tak abychom minimalizovali chyby a mohli vyrážet do rychlých protiútoků, což by mohlo na Italy platit."

Nominace českého týmu:

Brankáři: Petr Čech, Jaroslav Drobný, Tomáš Vaclík

Obránci: Theodor Gebre Selassie,  Michal Kadlec, Tomáš Kalas, David Limberský, Václav Procházka, Tomáš Sivok, Marek Suchý

Záložníci: Vladimír Darida, Bořek Dočkal, Tomáš Hübschman, Petr Jiráček, Daniel Kolář, Ladislav Krejčí, Jaroslav Plašil, Tomáš Rosický, Matěj Vydra

Útočníci: Václav Kadlec, Libor Kozák, David Lafata

 

Právě se děje

před 33 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy