reklama
 
 

Noční můra losu? Boj o MS proti Španělům a Francii

30. 7. 2011 12:00
Los kvalifikace MS 2014 je na programu večer v Riu

Rio de Janeiro - Které týmy budou stát české fotbalové reprezentaci v cestě na světový šampionát 2014 v Brazílii? Kouč Michal Bílek, manažer Vladimír Šmicer a vedoucí Jaroslav Dudl. Tito tři muži si v sobotu večer v Riu de Janeiru osobně vyslechnou verdikt.

Los kvalifikace MS přitom může mít podobu ošklivé noční můry. Důvod? Jelikož jsou na tom Češi v žebříčku FIFA nejhůře za posledních sedmnáct let a figurují až na 23. pozici mezi evropskými celky, budou nasazeni ve třetím výkonnostním koši.

Čtěte také:

Fotbalová reprezentace je na tom nejhůře za 17 let
Fotbalová reprezentace dál klesá. Je až ve třetím koši
Fotbalová 19 si poprvé v historii zahraje finále ME

Reálně tak hrozí varianta, že budou mít čeští fotbalisté za konkurenty dva špičkové evropské celky. Z prvního koše mohou dostat třeba mistry světa Španěly, nebo jejich finálové soupeře z Jihoafrické republiky Nizozemce. Ze druhého například Francii, Rusko či Turecko.

Kdyby se k tomu přidalo ještě ze čtvrtého koše nevyzpytatelné Polsko, byl by to pro výběr trenéra Bílka, který stále nenašel herní pohodu, více než těžký oříšek.

Los však může být i milosrdný. V prvním koši jsou totiž i hratelnější soupeři, třeba Norové nebo Řekové. Ve druhém Slovinsko, Černá Hora či sousedé ze Slovenska.

Národní tým má jedinou jistotu. A sice, že nenarazí na své souputníky ze třetího koše. Tedy Švýcarsko, Izrael, Irsko, Belgii, Bosnu, Bělorusko, Ukrajinu a Maďarsko.

Třiapadesát evropských týmů bude v kvalifikaci, kterou utvoří osm skupin po šesti a jedna skupina po pěti celcích, bojovat o třináct postupových míst.

Přímo do Brazílie postoupí přímo vítěz každé skupiny, osm nejlepších týmů na druhém místě pak bude hrát baráž o čtyři zbývající místa.

Los kvalifikace na MS v Brazílici začíná v Riu de Janeiru ve 20 hodin našeho času, evropská část kvalifikace však přijde na řadu až zhruba o dvě hodiny později. Slavnostní losování vysílá přímým přenosem ČT4.


Složení výkonnostních košů evropských týmů před kvalifikací na MS 2014:

1. koš: Španělsko, Nizozemsko, Německo, Anglie, Itálie, Portugalsko, Chorvatsko, Norsko, Řecko

2. koš: Francie, Černá Hora, Rusko, Švédsko, Dánsko, Slovinsko, Turecko, Srbsko, Slovensko

3. koš: Švýcarsko, Izrael, Irsko, Belgie, ČESKÁ REPUBLIKA, Bosna a Hercegovina, Bělorusko, Ukrajina, Maďarsko

4. koš: Bulharsko, Rumunsko, Gruzie, Litva, Albánie, Skotsko, Severní Irsko, Rakousko, Polsko

5. koš: Arménie, Finsko, Estonsko, Kypr, Lotyšsko, Moldávie, Makedonie, Ázerbajdžán, Wales

6. koš: Faerské ostrovy, Lichtenštejnsko, Island, Kazachstán, Lucembursko, Malta, Andorra, San Marino

autor: Aleš Vávra | 30. 7. 2011 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama