Nizozemsko penalty nezvládlo, Argentina proklouzla do finále

FOTO Argentinské krásky plakaly štěstím z postupu do finále
Tehdy se Argentina ve finále utkala se Západním Německem. Dnes už spojené Německo je v posledním zápase šampionátu vyzve i letos.
Radost argentinských fanoušků neznala mezí.
Ne zrovna pohledný zápas v Sao Paulu skončil po prodloužení bez branek.
Pak ale zazářil argentinský brankář Sergio Romero, který chytil dva pokusy Nizozemců,..
9. 7. 2014 0:45
Až pokutové kopy rozhodly o tom, že do finále mistrovství světa se k Německu podívá Argentina

Sao Paulo - Tentokrát žádná přestřelka či debakl, ale tuhá semifinálová bitva. Po Německu se druhým týmem ve finále mistrovství světa v Brazílii stali fotbalisté Argentiny.

V základní hrací době skončilo utkání s Nizozemskem 0:0, stejně tak prodloužení a až v penaltovém rozstřelu vyhráli Lionel Messi a spol. 4:2. Dvěma úspěšnými zákroky se v nich blýskl brankář Sergio Romero

Svěřenci Alejandra Sabelly v nedělním finále vyzvou Německo. Argentina si zahraje o zlato poprvé od roku 1990, kdy podlehla ve finále právě Západním Němcům.

Messi překonal Diega, šanci ale zahodil

První šanci měla v patnácté minutě Argentina. Kapitán Messi, který 92. startem v reprezentaci překonal legendárního krajana Diega Maradonu, však z přímého kopu ze slibné vzdálenosti trefil jen brankáře Cillessena.

Další průběh poločasu byl oboustranně opatrný a zaměřený na defenzivu. Mužstva zřejmě nechtěla dopustit, aby se dělo něco podobného jako v úterý, kdy Německo nastřílelo už v úvodní půlhodině Brazilcům pět gólů.

V předchozích třech vzájemných zápasech padly dohromady jen tři góly a ani v Areně Corinthians si diváci velké ofenzivní podívané neužili. Ani po přestávce útočníci prakticky nedostávali prostor. Nizozemci těsně bránili Messiho, na druhé straně se zase nedokázali prosadit Robben s Van Persiem.

S nástupem silného deště přibývalo u obou týmů nepřesností. Když už se hráči dostali k zakončení, přerušil jejich snahu ofsajd, jak se to stalo v případě Van Persieho i Argentince Higuaína.

Krul se tentokrát na penalty nedostal

Až v poslední minutě druhé půle se po narážečce se Sneijderem prodral před branku Robben, jenže na poslední chvíli mu vypíchl míč bránící Mascherano. Nizozemci ani v devátém duelu neprohráli s Jihoameričany v normální hrací době.

Taktická bitva dlouho pokračovala i v prodloužení. Ve 116. minutě zahodil velikou šanci střídající Argentinec Palacio, jenž se dostal do Cillessenovy bezprostřední blízkosti, ale hlavou poslal míč jen do jeho rukavic.

Nizozemský kouč Van Gaal tentokrát neposlal na hřiště náhradního gólmana Krula, který ve čtvrtfinálovém rozstřelu dvěma lapenými penaltami pomohl k postupu přes Kostariku.

Cillessen druhý postup za sebou nevychytal, když pustil všechny čtyři pokutové kopy Messiho, Garaye, Agüera i Maxiho Rodrígueze. Naopak Argen

Výsledek:

Nizozemsko - Argentina 0:0 po prodl., na penalty 2:4

Penalty proměnili: Robben, Kuijt - Messi, Garay, Agüero, M. Rodríguez. Neproměnili: Vlaar, Sneijder (oba Niz.). Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Martins Indi, Huntelaar - Demichelis. Diváci: 63.267.
Nizozemsko: Cillessen - De Vrij, Vlaar, Martins Indi (46. Janmaat) - Kuijt, Wijnaldum, De Jong (62. Clasie), Blind - Sneijder - Robben, Van Persie (96. Huntelaar). Trenér: Van Gaal.
Argentina: Romero - Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo - Pérez (81. Palacio), Mascherano, Biglia - Lavezzi (101. M. Rodríguez), Messi, Higuaín (82. Agüero). Trenér: Sabella.