Nice před soubojem se Slováckem sahalo po bodu v utkání s Paris St. Germain

1. 10. 2022 23:51
Fotbalisté Nice v generálce na duel Evropské konferenční ligy na hřišti Slovácka prohráli v Paříži s PSG 1:2.
Útočník PSG Kylian Mbappé rozhodl svým gólem sedm minut před koncem utkání francouzské ligy proti Nice | Foto: Reuters

Lídrovi francouzské nejvyšší soutěže zajistili vítězství hvězdní útočníci Lionel Messi a Kylian Mbappé. Na průběžných 1:1 vyrovnal krátce po začátku druhé půle útočník Gaëtan Laborde.

Mbappé se osmým gólem v sezoně dotáhl na nejlepšího střelce soutěže a spoluhráče Neymara, Messi skóroval v ročníku popáté. PSG drží neporazitelnost a vede s tabulku s dvoubodovým náskokem na Marseille.

Nice prohrálo potřetí z posledních čtyř ligových zápasů a patří mu třinácté místo.

Tým trenéra Luciena Favreho nastoupil v sestavě Schmeichel - Bard, Viti, Dante, Rosario, Atal (77. Lotomba) - Diop, Lemina (76. Beka Beka), Ramsey (62. Thuram), Pepe (62. Barkley) - Laborde (84. Delort).

Francouzská fotbalová liga - 9. kolo:

Paris St. Germain - Nice 2:1 (29. Messi, 83. Mbappé - 47. Laborde), Štrasburk - Rennes 1:3 (71. Diallo z pen. - 38. Kalimuendo, 49. Terrier, 61. Gouiri).

1. Paris St. Germain 9 8 1 0 28:5 25
2. Marseille 9 7 2 0 19:5 23
3. Lorient 8 6 1 1 17:12 19
4. Lens 8 5 3 0 16:7 18
5. Rennes 9 4 3 2 17:9 15
6. Monako 8 4 2 2 13:12 14
7. Lyon 8 4 1 3 16:10 13
8. Lille 8 4 1 3 16:16 13