Neymar mu poradil knírek a kritizovaný Fred dal konečně gól

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 6. 2014 7:19
Brazilský útočník Fred odpověděl na kritiku za svoje výkony v prvních dvou zápasech MS gólem ve včerejším duelu s Kamerunem.
Brazilec Fred slaví branku v síti Kamerunu.
Brazilec Fred slaví branku v síti Kamerunu. | Foto: Reuters

Brasília - Brazilský útočník Fred odpověděl na kritiku za svoje výkony v prvních dvou zápasech mistrovství světa gólem ve včerejším duelu s Kamerunem.

Fredovo střelecké vzkříšení přišlopoté, co si na radu spoluhráče Neymara nechal narůst knírek. Také jeho trefa pomohla domácímu týmu k výhře 4:1 postupu do osmifinále.

"Zní to neuvěřitelně, ale míč tvrdě přiletěl a skončil tak, že zasáhl můj knírek a skončil v bráně. Byl to vousatý gól," popsal Fred svou trefu ze 49. minuty po přihrávce Davida Luize.

Podívejte se na Fredovu branku v síti Kamerunu:

Fred gives Brazil a 3-1 lead. Credit: Univision.

"Řekl jsem mu, že pokud si nechá narůst knírek, tak dá gól. Knírek nikdy nezklame," vysvětlil netypickou Fredovu vizáž spoluhráč Neymar. "Když se trefil, tak jsem k němu přišel a řekl: ,Vidíš, funguje to'," doplnil brazilský útočník, který dal Kamerunu dvě branky a se čtyřmi trefami vede turnajovou tabulku střelců.

Světový gól po osmi letech

Fredovi se hodně ulevilo, protože za předchozí nevýrazné výkony na turnaji byl pod palbou fanoušků i médií. "Díky bohu, že to tam spadlo. Kritika mě hodně tížila, ale snažil jsem se zůstat klidný. Spoluhráči se ke mně chovali skvěle a musím jim všem poděkovat," ocenil třicetiletý útočník Fluminense, jenž se na mistrovství světa trefil už před osmi lety v Německu.

Podobné střelecké trápení zažíval na loňském Poháru FIFA, kdy také vyšel naprázdno v úvodních dvou duelech, ale poté vstřelil pět gólů a stal se nejlepším střelcem vítězného turnaje. "Nyní jsem byl klidnější a lépe mentálně připravený. Netrápilo mě, že jsem neskóroval, ale tým předtím nehrál tak dobře jako proti Kamerunu. Myslím, že všichni jsme se zlepšili," dodal Fred.

Brazílie vyhrála skupinu A o skóre před Mexikem a v sobotním osmifinále se utká s jihoamerickým rivalem Chile.

 

Právě se děje

Další zprávy