Neymar byl v Brazílii zbaven obvinění z daňových úniků

ČTK ČTK
26. 7. 2017 21:20
Federální daňový úřad obvinil Neymara v roce 2015 z daňového úniku ve výši 63 milionů realů (zhruba 443 milionů korun). Částka měla pocházet z příjmů od Santosu a Barcelony a od sponzorů z let 2011 až 2014. Nyní prokuratura případ odložila.
Neymar v dresu Brazílie.
Neymar v dresu Brazílie. | Foto: Reuters

Sao Paulo - Fotbalový útočník Barcelony Neymar byl zbaven v Brazílii obvinění z daňových úniků. O tom, že prokuratura případ odložila, informoval Neymarův otec.

"S velkým nadšením mohu oznámit, že jsme obdrželi zprávu o tom, že případ je oficiálně uzavřen. Znamená to, že jsme vše dělali podle práva," uvedl Neymar starší v tiskovém prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.

Federální daňový úřad obvinil Neymara v roce 2015 z daňového úniku ve výši 63 milionů realů (zhruba 443 milionů korun). Částka měla pocházet z příjmů od Santosu a Barcelony a od sponzorů z let 2011 až 2014.

Neymar se loni odvolal a letos v březnu mu soud částečně vyhověl - pokutu původně ve výši 200 milionů realů snížil na polovinu.

Pětadvacetileté fotbalové hvězdě nicméně stále hrozil kriminální proces vyvolaný federální prokuraturou, jenž byl nyní odložen. "Museli jsme přetrpět čtyři roky neopodstatněných obvinění. I když o tom mnozí lidé pochybovali, v naší zemi spravedlnost existuje. Neopomněli jsme na daních zaplatit ani cent. Teď už se snad budeme moci soustředit na práci a naše rodina bude mít klid, jaký potřebuje," uvedl Neymar starší, jenž je manažerem svého syna.

O Neymarovi se v posledních dnech spekuluje, že po čtyřech letech opustí Barcelonu a odejde do Paris St. Germain. Olympijský vítěz minulý týden uvedl, že je v katalánském klubu šťastný, ale nepotvrdil, že na Camp Nou bude působit i příští sezonu. V současnosti je s Barcelonou na turné ve Spojených státech amerických.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

DPP dokončil geologický průzkum metra D za 1,8 miliardy korun a čeká na stavební povolení. Stavba má začít na jaře.

DPP dokončil geologický průzkum metra D za 1,8 miliardy korun a čeká na stavební povolení. Potíže bránící stavbě průzkum neodhalil. Stavba má začít na jaře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy