Nevídaný obrat na Julisce. Po dvou gólech v nastavení Viktoriáni bouřili v šatně

5. 5. 2021 20:48
Fotbalisté Viktorie Žižkov ve 22. kole druhé ligy dvěma góly v nastavení obrátili malé pražské derby na Dukle a zvítězili 2:1. Domácí na Julisce vedli od 78. minuty díky penaltě, kterou proměnil Sunday Faleye, ale v druhé a šesté minutě nastaveného času otočil stav střídající Daniel Richter.

Dukla nebodovala poprvé od trenérské změny a příchodu kouče Bohuslava Pilného. Žižkov ji přeskočil v tabulce a dostal se na průběžné čtvrté místo. Na postup mezi elitu už Viktoria dosáhnout nemůže.

Tabulku suverénně vede Hradec Králové, který může návrat do nejvyšší soutěže oslavit o víkendu.

Východočeský lídr druhé ligy má po remíze druhé Líšně 1:1 s Táborskem čtyři kola před koncem v čele tabulky desetibodový náskok. V případě sobotního domácího vítězství nad pražskou Duklou bez ohledu na zbylé výsledky oslaví návrat mezi elitu, kterou před čtyřmi lety opustil.

22. kolo druhé fotbalové ligy:

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 1:2 (0:0)

Branky: 78. Faleye z pen. - 90.+2 a 90.+6 Richter. Rozhodčí: Denev - Váňa, Matoušek. ŽK: Peterka, Faleye - Žežulka, Sixta, Batioja, Pudil. Diváci: 89 (omezený počet).

1. Hradec Králové 22 16 4 2 45:17 52
2. Líšeň 22 11 9 2 37:21 42
3. Prostějov 22 11 6 5 36:29 39
4. Vlašim 22 9 6 7 34:27 33
5. Žižkov 22 10 3 9 30:31 33
6. Ústí nad Labem 22 9 5 8 20:27 32
7. Dukla Praha 22 8 7 7 31:25 31
8. Chrudim 22 9 4 9 29:25 31