Nevídané! Na ME ´21´ stačily k postupu pouhé tři body

18. 6. 2011 23:15
Do semifinále postupují Švýcaři a Bělorusové

Alborg - Fotbalisté Švýcarska a Běloruska si zahrají semifinále mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Zatímco Švýcaři si postup zajistili s přehledem a bez ztráty bodu vyhráli skupinu A, o postupu Běloruska, které v sobotu podlehlo Švýcarsku 0:3, rozhodly až vzájemné zápasy s Dánskem a Islandem.

Všechny tři týmy totiž zakončily skupinu s jedním vítězstvím a shodným skóre 3:5.

Jak do Londýna. Podívejte se na možnosti fotbalové ´21´
Žalostný výkon. Mladí Češi na výborné Španěly neměli

Švýcarům k jistotě postupu stačilo s Běloruskem neprohrát větším rozdílem, ale s tím se nespokojili a od začátku soupeře přehrávali. Už v 6. minutě poslal alpskou zemi do vedení z penalty Mehmedi, ten samý hráč ještě do poločasu zvýšil. V nastavení navíc Feltscher přidal třetí branku a v tu chvíli to s Běloruskem vypadalo špatně.

Jenže v druhém utkání si postup nechalo v poslední minutě ujít domácí Dánsko, které podlehlo v severském derby Islandu 1:3. Gól, který rozhodl o neúčasti Dánska v semifinále, zaznamenal v druhé minutě nastavení Valgardsson.