United si utrhli ostudu, Lampard sebral Chelsea první body

Aktualizováno 21. 9. 2014 18:57
Hvězdný tým Louise van Gaala dostal v anglické Premier League těžké k.o. Na hřišti Leicesteru prohrál Manchester United 3:5.
Šokovaní Ryan Giggs a Louis van Gaal na lavičce Manchesteru United.
Šokovaní Ryan Giggs a Louis van Gaal na lavičce Manchesteru United. | Foto: Reuters

Londýn - Jen co fanoušci Manchesteru United pomalu začínali věřit v návrat starých dobrých časů, přišel těžký direkt přímo mezi oči. Tým Louise van Gaala nevídaně propadl v utkání 5. kola Premier League na hřišti Leicesteru, kde prohrál po divokém průběhu 5:3!

Po čtvrthodině hry přitom Rudí ďáblové vedli už 2:0 a v 57. minutě dokonce 3:1. Potom ale přišel kolaps a tým, v jehož základní sestavě nastoupily všechny tři ofenzivní klenoty Falcao, Rooney a van Persie, ostudně padl.

Zatímco nováček nejvyšší anglické soutěže vystoupal už na šesté místo tabulky, favorizovaný celek z Manchesteru se krčí na dvanácté příčce. United dokázali v úvodních pěti zápasech soutěže zvítězit pouze jednou.

United začali skvěle

Gólové hody na King Power Stadium zahájil Manchester, Robin van Persie se v 13. minutě prosadil hlavou z malého vápna. Za tři minuty vyslal Rooney přesným pasem mezi bránícími hráči Angela di Maríu a ten krásným lobem zvýšil na 2:0.

Pro šestadvacetiletého Argentince, letní posilu z Realu Madrid, to byla druhá branka ve třech ligových zápasech v dresu United. Domácí ale vzápětí dokázali zkorigovat díky trefě Leonarda Ulloy.

Po změně stran ale hosté zásluhou efektní patičky Andera Herrery opět odskočili na rozdíl dvou branek. Jenže za šest minut snížil z penalty ranou pod břevno David Nugent a z další akce se o vyrovnání postaral Esteban Cambiasso.

V závěru zápasu pak hosté předvedli dvě velké chyby v obraně. Jednu z nich potrestal po pasu Ritchieho De Laeta Jamie Vardy. Sedm minut před koncem pak Blackett hasil svou minelu v pokutovém území jen za cenu faulu, dostal červenou kartu a konečnou podobu výsledku dal z penalty druhou brankou Ulloa.

Lampard sebral body Chelsea

Ve šlágru kola se na Etihad Stadium rozešly smírně týmy Manchesteru City a Chelsea. Hosté po remíze 1:1 ztratili vůbec první body v letošním ročníku, i tak ale zůstávají s náskokem tří bodů v čele. Blues vedli po brance střídajícího Němce Schürrleho, domácím hrajícím v závěru bez vyloučeného Zabalety ale zachránil alespoň bod bývalý kapitán Chelsea Frank Lampard.

V nejsledovanějším zápase víkendového programu se vše podstatné stalo až po změně stran. Nejprve krátce po hodině hry fauloval domácí Pablo Zabaleta útočníka Chelsea Diega Costu a po druhé žluté kartě zamířil do šaten. Toho "Blues" dokonale využili o pět minut později, když rychlý protiútok zakončil André Schürrle do odkryté branky po přesném centru Edena Hazarda.

Hosté mohli pojistit vedení v 81. minutě, jenže Costova střela po přihrávce Césca Fábregase jen orazítkovala tyč. A tak padl gól na druhé straně: střídající Lampard, který byl tou dobou na hřišti jen sedm minut, se položil do centru Jamese Milnera a střelou k tyči vyrovnal.

Lampard se tak stal nejlepším střelcem vzájemných zápasů mezi Chelsea a City, když se celkem prosadil již osmkrát. I přes první bodovou ztrátu zůstala Chelsea v čele tabulky o tři body před Southamptonem, Manchesteru City patří šesté místo.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Leicester - Manchester United 5:3 (18. a 83. z pen. Ullola, 62. Nugent z pen., 64. Cambiasso, 79. Vardy - 13. Van Persie, 16. Di María, 57. Herrera), Tottenham - West Bromwich 0:1(74. Morrison), Everton - Crystal Palace 2:3 (9. Lukaku, 83. Baines z pen. - 30. Jedinak, 54. Campbell, 69. Bolasie), Manchester City - Chelsea 1:1 (85. Lampard - 71. Schürrle).

1. Chelsea 5 4 1 0 16:7 13
2. Southampton 5 3 1 1 9:3 10
3. Aston Villa 5 3 1 1 4:4 10
4. Arsenal 5 2 3 0 10:6 9
5. Swansea 5 3 0 2 8:6 9
6. Manchester City 5 2 2 1 8:5 8
7. Leicester 5 2 2 1 9:8 8
8. West Ham United 5 2 1 2 9:8 7