Schick dal gól, ale Lipsko vystřídal v čele německé ligy Bayern

1. 2. 2020 18:07
Český fotbalista Patrik Schick pomohl v německé lize gólem Lipsku k domácí remíze 2:2 s Mönchengladbachem.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: ČTK

Lipsko však přišlo o první místo v tabulce, kam se o bod posunul Bayern Mnichov, který zvítězil v Mohuči 3:1. Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland vstřelil za Dortmund další dva góly a podílel se na jasné výhře nad nováčkem soutěže Unionem Berlín 5:0.

Mönchengladbach vedl v Lipsku v poločase 2:0, po pauze ale poslal domácí trenér Julian Nagelsmann do hry Schicka místo obránce Nordiho Mukieleho a tento tah se mu vyplatil. V 50. minutě podstoupil český útočník souboj s gólmanem Yannem Sommerem a vypadnutý míč poslal do odkryté branky. Reprezentační útočník si připsal pátý bundesligový gól v sezoně.

Po hodině hry oslabil hosty střelec první branky Alassane Pléa, který si nechal dát dvě žluté karty po sobě, a Lipsko v přesilovce vyrovnalo. Alespoň bod zajistil domácím v 89. minutě Christopher Nkunku.

Haaland nastoupil poprvé od lednového příchodu ze Salcburku v základní sestavě Borussie a navázal na úspěšná střelecká představení z minulých zápasů. V 18. minutě se prosadil zblízka po prudkém centru před branku a v 76. minutě prostřelil brankáře z otočky.

Mladý norský útočník tak dal za tři zápasy v bundeslize už sedm gólů. Svou šestou trefu zaznamenal po 77 odehraných minutách, což je nový rekord německé nejvyšší soutěže. Dortmund se díky vysoké výhře posunul o skóre na třetí místo před Mönchengladbach.

O bundesligový rekord se postaral také Haalandův spoluhráč Jadon Sancho. Devatenáctiletý anglický reprezentant dal už 25. gól v soutěži, což dosud žádný teenager nedokázal.

Bayern se posunul o dva body před Lipsko díky drtivé úvodní půlhodině, během níž Mohuči nastřílel tři branky. Nejprve zaznamenal v osmé minutě hlavou 22. gól v sezoně nejlepší bundesligový střelec Robert Lewandowski. Následně se ve třetím utkání v řadě prosadil Thomas Müller a třetí branku přidal Thiago Alcántara.

Za Mohuč pouze snížil před pauzou Jerry St. Juste, na čtvrté porážce jeho týmu v řadě se ale nic nezměnilo. Bavorský velkoklub naopak drží sérii šesti výher.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim celé utkání a při výhře 2:1 nad Leverkusenem si připsal asistenci u prvního gólu.

Brankář Jiří Pavlenka dvakrát inkasoval a Brémy podlehly 1:2 Augsburgu, kterému chyběl nemocný gólman Tomáš Koubek. Pouze na lavičce zůstali jeho spoluhráči Marek Suchý a Jan Morávek.

Augsburg směřoval ke čtvrté porážce v řadě po vlastní brance Tina Jedvaje, ve druhém poločase ale zápas otočil. V 67. minutě prostřelil Pavlenku z úhlu díky výrazné teči obránce Florian Niederlechner a o čtvrt hodiny později se prosadil sám před českým reprezentantem Ruben Vargas.

Brémy prohrály šesté z posledních sedmi ligových utkání a zůstávají na barážové 16. pozici.

Německá fotbalová liga - 20. kolo: Augsburg - Brémy 2:1 (67. Niederlechner, 82. Vargas - 23. vlastní Jedvaj), Dortmund - Union Berlín 5:0 (18. a 76. Haaland, 13. Sancho, 68. Reus z pen., 70. Witsel), Düsseldorf - Eintracht Frankfurt 1:1 (78. Ayhan - 90.+3 Chandler), Hoffenheim - Leverkusen 2:1 (23. Kramarič, 65. Skov - 11. Diaby), Mohuč - Bayern Mnichov 1:3 (45. St. Juste - 8. Lewandowski, 14. Müller, 26. Alcántara), Lipsko - Mönchengladbach 2:2 (50. Schick, 89. Nkunku - 24. Pléa, 35. Hofmann).

1. Bayern Mnichov 20 13 3 4 58:23 42
2. Lipsko 20 12 5 3 53:25 41
3. Dortmund 20 11 6 3 56:28 39
4. Mönchengladbach 20 12 3 5 38:23 39
5. Leverkusen 20 10 4 6 31:24 34
6. Schalke 20 9 7 4 31:26 34
7. Hoffenheim 20 10 3 7 31:31 33
8. Freiburg 19 8 5 6 29:26 29