Zase žolík, hazardování Chelsea ukončil Hazard. Sparta pláče

Fotbalisté Sparty na Chelsea neuhlídali závěr zápasu a s Evropskou ligou se loučí
V 17. minutě sparťané gólem Davida Lafaty smazali jednogólové manko z prvního zápasu a začalo se vlastně od nuly.
Kadlec předčil stopera Cahilla a Lafata zblízka lehce poslal míč pod břevno.
Sparta se dokázala střelecky prosadit proti anglickému týmu po dlouhých 684 minutách a poprvé od roku 2004, kdy skórovala na půdě Manchesteru United.
Brankář anglického klubu Petr Čech tomu sám nemohl uvěřit.
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
21. 2. 2013 23:08
Fotbalisté Sparty v odvetě na Chelsea remizovali 1:1 a v Evropské lize končí.

Praha - Krutější konec postupového snu si mohli fotbalisté Sparty těžko představit.

Ještě na začátku nastavení odvety 1. kola play-off Evropské ligy vedli díky Lafatově gólu ze 17. minuty nad stále ještě úřadujícím šampiónem Ligy mistrů - Chelsea - 1:0, jenže naději alespoň na prodloužení vzal Letenským parádní střelou Eden Hazard.

Sparťanům zbyly jen oči plné slz

Tomáš Vaclík se slzami v očích na zemi u své branky. Benítez mířící za Lavičkou a podávajíc mu ruku, Petr Čech utěšuje své krajany. Sparta tentokrát na Stamford Bridge dělala čest svému jménu, které připomíná odkaz hrdinných bojovníků ze starověkého Řecka.

Hosté se totiž tentokrát věhlasného soka nezalekli, od úvodního hvizdu pozorně bránili a nebáli se ve velkém počtu hráčů útočit. Když se k tomu přidal expresní rozehrání standardky od Matějovského, geniální vykoupání Cahilla v podání Kadlece a nekompromisní zakončení Lafaty, vedli hosté v 17. minutě senzačně 1:0.

Domácí poté přece jen zapnuli, především dravý Moises na pravém kraji zálohy servíroval jednu lahůdku pro spoluhráče za druhou, leč Torres už dávno není tím smrtícím zakončovatelem, co býval tři a více let zpět. A když se dostal do zakočení někdo z jeho spoluhráčů, byl pro změnu na místě Vaclík, tak jako ve 39. minutě při střele Maty.

Benítez o přestávce nestřídal

O přestávce sice kouč Benítez žádnou změnu nepřichystal, bouřka v kabině ale podle všeho proběhla a už ve 47. minutě rozezvučel levou Vaclíkovu tyč po Hybšem tečované střele Ramiréz.

Tahle rána působila na jeho svěřence jako gong do závěrečného boxerského kola, jenže knockoutový úder nikde. Když se o něj totiž pokusil v brejku Torres, vychytal ho v 53. minutě opět Vaclík.

Hosté navíc kousali z brejků a tak museli hráči v modrém myslet i na defenzivu. Jak je pevná, několikrát prověřilo především duo Kadlec-Matějovský. A Terry a spol. bohužel pro Letenské obstáli. Možná gólovou střelu prvně jmenovaného srazil Azpilicueta, ráně sparťanského kapitána v 65. minutě pak chybělo sotva třicet čísel.

Ránu do vazu zasadil Spartě Hazard

Sparťané přečkali i další závary a když v nastavení zápasu vystřelili v pěti dopředu, měl druhou branku na své levé kopačce Kadlec. Jenže branku Čecha minul, vzápětí jeho pokus z druhé strany srazil Terry a přišel trest.

Moses přenechal u postranní čáry míč Hazardovi, který byl na hřišti sotva dvacet minut, a už jen mohl v klidu sledovat, jak ten se dlouhou kličkou dostává do pokutového území Sparty a bombou do bližší šibenice vyrovnává na 1:1. Další pokračování příběhu již všichni znají. Smutný Vaclík, Benítez mířící za Lavičkou...

Do osmifinále Evropské ligy tak s odřenýma ušima postoupil největší favorit soutěže, který i tentokrát potvrdil svou statistiku: pokud vyhraje první zápas play off evropských pohárů, vždy postupí dál. Spartu ale tohle zjištění bude bolet ještě hodně dlouho.

Odvetné utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Chelsea FC - AC Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Hazard - 17. Lafata. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Kostadinov (všichni Mak.). ŽK: Bertrand - Lafata, Hybš, Matějovský, Vácha. Diváci: 38.642. První zápas: 1:0, postoupila Chelsea.

Chelsea: Čech - Azpilicueta, Terry, Cahill, Bertrand - Ramires, Mikel - Moses, Oscar (67. Hazard), Mata - Torres. Trenér: Benítez.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš - Matějovský, Vácha - Přikryl, Kadlec (90. Bednář), Krejčí - Lafata (82. Kweuke). Trenér: Lavička.