Nervózní Němci začali malé Euro remízou se Srby

17. 6. 2015 23:04
Zklamaní mladíci Německa.
Zklamaní mladíci Německa. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Německa vstoupili do mistrovství Evropy jednadvacítek překvapivou remízou 1:1 se Srbskem a navíc ještě dohrávali zápas v oslabení.

Největší favorit turnaje tak zaváhal hned v úvodním utkání skupiny B, kterou po výhře 2:1 nad českým týmem vede Dánsko. Srbové se v sobotu utkají se svěřenci Jakuba Dovalila.

Na góly se nečekalo dlouho

Na pražské Letné padly oba góly už v úvodních 17 minutách. Na trefu Filipa Djuričiče rychle odpověděl Němec Emre Can. Srbsko začalo výborně a už v osmé minutě šlo do vedení po individuální akci Djuričiče, který nejprve "nasadil jesličky" stoperovi Knochemu a pak suverénně překonal i brankáře Ter Stegena.

Německý tým byl v úvodu hodně zaskočený, ale v 17. minutě hned ze své první vážnější akce vyrovnal. Na hranici pokutového území se dostal k míči Can a trefil se přesně k tyči.

Srbové drželi s protivníkem krok a měli víc šancí. Jojič po úniku na pravé straně vystřelil těsně vedle a v závěru poločasu Ter Stegen vytáhl Čaušičovu tvrdou ránu na břevno.

Ve druhé půli se hrál opatrnější fotbal

Druhá půle začala mnohem opatrněji a 5500 diváků na stadionu Sparty dlouho čekalo na zajímavější fotbalový moment. Svěřenci Horsta Hrubesche se přes častější držení míče za srbskou obranu prakticky nedostávali.

Další komplikace pro Němce přišla v 69. minutě, kdy bek Günter dostal druhou žlutou kartu za nasimulovaný pád ve středu hřiště. Poté se však tempo zápasu ještě víc snížilo a zdálo se, že remízu berou oba týmy. Až krátce před koncem po průniku střídajícího Bittencourta napálil Volland v dobré pozici srbského stopera.

Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let - skupina A:

Německo - Srbsko 1:1 (1:1)

Branky: 17. Can - 8. Djuričič. Rozhodčí: Estrada - Martínez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Leitner, Günter - Brašanac, Čaušič, Pantič. ČK: 69. Günter. Diváci: 5500.

Německo: Ter Stegen - Korb, Ginter, Knoche, Günter - Can, Leitner - Volland, Meyer (77. Bittencourt), Younes - Hofmann (71. Schulz). Trenér: Hrubesch.

Srbsko: Dmitrovič - Stojkovič, Spajič, Pantič, Petrovič - Brašanac, Čaušič - Jojič (90. Milunovič), Djuričič, Srnič (77. Čavrič) - Pešič (90.+3 Trujič). Trenér: Dodič.

1. Dánsko 1 1 0 0 2:1 3
2. Německo 1 0 1 0 1:1 1
Srbsko 1 0 1 0 1:1 1
4. ČR 1 0 0 1 1:2 0