Neporazitelný Juventus vydřel další body, druhý už je Inter

31. 10. 2012 22:58
Doposud druhá Neapol prohrála na hřišti Atalanty Bergamo.
Paul Pogba právě vstřelil rozhodující gól a Juventus znovu vyhrál.
Paul Pogba právě vstřelil rozhodující gól a Juventus znovu vyhrál. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu zvítězili díky brance Paula Pogby v nastavení 2:1 nad Boloňou a po 49. ligovém zápasu bez prohry za sebou si upevnili vedení v tabulce Serie A. Na druhé místo se díky výhře 3:2 nad Sampdorií dostal Inter Milán a před sobotním šlágrem se svým turínským rivalem ztrácí na lídra čtyři body.

Juventus se proti předposlední Boloni dlouho nemohl prosadit, povedlo se to až devět minut po přestávce Quagliarellovi. V 71. minutě však vyrovnal Taider a vypadalo to, že vedoucí tým tabulky po čtyřech vítězstvích remizuje. Plný bodový zisk však zajistil favoritovi v první nastavené minutě hlavou francouzský záložník Pogba, jenž přišel v létě z Manchesteru United.

Milánský Inter má výbornou formu

Porážky dosud druhé Neapole 0:1 na hřišti Atalanty Bergamo využil k posunu na druhé místo ve výborné formě hrající Inter. Milánský celek doma se Sampdorií prohrával od 20. minuty po brance Munariho, šest minut po pauze byl však vyloučen Costa a Milito, Palacio a Guarín zápas otočili. Hosté v nastavení už pouze snížili na konečných 2:3. Inter si tak připsal šestou výhru za sebou a osmou včetně Evropské ligy.

Fotbalisté AS Řím, které trénuje český trenér Zdeněk Zeman, prohráli 2:3 v Parmě a v tabulce jim patří sedmá pozice.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Bergamo - Neapol 1:0 (19. Carmona), Cagliari - Siena 4:2 (6. a 26. Nene, 28. Sau, 89. Thiago Ribeiro - 42. Bogdani, 90. Calaio), Chievo - Pescara 2:0 (75. Luciano z pen., 77. Stoian), Inter Milán - Sampdoria Janov 3:2 (52. Milito z pen., 69. Palacio, 81. Guarín - 20. Munari, 51. Costa), Juventus Turín - Boloňa 2:1 (54. Quagliarella, 90.+1 Pogba - 71. Taider), Lazio Řím - FC Turín 1:1 (57. Mauri - 10. Glik), Parma - AS Řím 3:2 (35. Belfodil, 37. Parolo, 65. Zaccardo - 8. Lamela, 71. Totti), Udine - Catania 2:2 (29. z pen. a 90.+2 Di Natale - 62. Castro, 86. Lodi).

20. Siena 10 2 3 5 11:14 3

Poznámka: Sieně bylo odečteno šest bodů, Bergamu 2 body, FC Turín a Sampdorii Janov 1 bod.

před 43 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.