Neporazitelný Juventus vydřel další body, druhý už je Inter

31. 10. 2012 22:58
Doposud druhá Neapol prohrála na hřišti Atalanty Bergamo.
Paul Pogba právě vstřelil rozhodující gól a Juventus znovu vyhrál.
Paul Pogba právě vstřelil rozhodující gól a Juventus znovu vyhrál. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu zvítězili díky brance Paula Pogby v nastavení 2:1 nad Boloňou a po 49. ligovém zápasu bez prohry za sebou si upevnili vedení v tabulce Serie A. Na druhé místo se díky výhře 3:2 nad Sampdorií dostal Inter Milán a před sobotním šlágrem se svým turínským rivalem ztrácí na lídra čtyři body.

Juventus se proti předposlední Boloni dlouho nemohl prosadit, povedlo se to až devět minut po přestávce Quagliarellovi. V 71. minutě však vyrovnal Taider a vypadalo to, že vedoucí tým tabulky po čtyřech vítězstvích remizuje. Plný bodový zisk však zajistil favoritovi v první nastavené minutě hlavou francouzský záložník Pogba, jenž přišel v létě z Manchesteru United.

Milánský Inter má výbornou formu

Porážky dosud druhé Neapole 0:1 na hřišti Atalanty Bergamo využil k posunu na druhé místo ve výborné formě hrající Inter. Milánský celek doma se Sampdorií prohrával od 20. minuty po brance Munariho, šest minut po pauze byl však vyloučen Costa a Milito, Palacio a Guarín zápas otočili. Hosté v nastavení už pouze snížili na konečných 2:3. Inter si tak připsal šestou výhru za sebou a osmou včetně Evropské ligy.

Fotbalisté AS Řím, které trénuje český trenér Zdeněk Zeman, prohráli 2:3 v Parmě a v tabulce jim patří sedmá pozice.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Bergamo - Neapol 1:0 (19. Carmona), Cagliari - Siena 4:2 (6. a 26. Nene, 28. Sau, 89. Thiago Ribeiro - 42. Bogdani, 90. Calaio), Chievo - Pescara 2:0 (75. Luciano z pen., 77. Stoian), Inter Milán - Sampdoria Janov 3:2 (52. Milito z pen., 69. Palacio, 81. Guarín - 20. Munari, 51. Costa), Juventus Turín - Boloňa 2:1 (54. Quagliarella, 90.+1 Pogba - 71. Taider), Lazio Řím - FC Turín 1:1 (57. Mauri - 10. Glik), Parma - AS Řím 3:2 (35. Belfodil, 37. Parolo, 65. Zaccardo - 8. Lamela, 71. Totti), Udine - Catania 2:2 (29. z pen. a 90.+2 Di Natale - 62. Castro, 86. Lodi).

1. Juventus Turín 10 9 1 0 22:5 28
2. Inter Milán 10 8 0 2 19:9 24
3. Neapol 10 7 1 2 15:6 22
4. Lazio Řím 10 6 1 3 16:11 19
5. Fiorentina 9 4 3 2 11:7 15
6. Parma 10 4 3 3 14:14 15
7. AS Řím 10 4 2 4 22:19 14
8. Cagliari 10 4 2 4 10:13 14