Skvělý Ronaldo překonal Pelého, teď fotbalový svět řeší útok CR7 na ikonického Bicana

Sport Sport
4. 1. 2021 15:01
Jeden jediný gól chybí Cristianu Ronaldovi k vyrovnání rekordu Josefa Bicana v počtu nastřílených branek v ligových a reprezentačních zápasech. Alespoň podle statistik, ze kterých vycházejí světová média.
Video: Agentura AP

Cristiano Ronaldo nastřílel ve víkendovém utkání italské ligy dvě branky do sítě Udine a vyšvihl se na druhé místo historického žebříčku, když překonal legendárního Pelého.

A co víc, pětatřicetiletý Portugalec má nyní na svém kontě 758 branek, tedy o jednu méně než Josef Bican, ikonický střelec Slavie či Rapidu Vídeň. Na první místo se může CR7 vyšvihnout už ve středu, kdy Juventus míří na San Siro, kde ho čeká důležitý souboj s AC o udržení nadějí na mistrovský titul.

Do zmíněných statistik jsou ovšem započítány pouze branky, které si střelci připsali v ligových utkáních a mezinárodních zápasech "kategorie A" - Bican tedy přišel mimo jiné o 27 gólů, které zaznamenal v amatérském týmu Rapidu. Ostatně organizace fotbalových statistiků RSSSF mu také přisuzuje celkem 805 přesných zásahů.  

Slavnému "Pepimu" navíc nejsou započítány stovky tref, které dal v přátelských zápasech nebo v soutěžích, které nebyly označeny jako profesionální. Měl tu smůlu, že se jeho nejlepší léta kryla s druhou světovou válkou, během níž se mezinárodní zápasy nekonaly.

Pokud ovšem sečteme všechny jeho góly, dostaneme se pole statistiků na hodnotu 1468 branek, což je výkon, který nemá až na Gerda Müllera (1461) v historii obdoby. Například Pelé jich podle dostupných statistik zaznamenal "jen" 1284.

„Nejlepší v mém životě bylo ženění.“ Zkrachovalý Becker plánuje další svatbu a dítě | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy