Německo remizovalo v Lize národů s Anglií, Itálie zdolala Maďarsko

7. 6. 2022 23:04
Fotbalisté Německa remizovali ve šlágru 2. kola Ligy národů na svém hřišti 1:1 s Anglií. V duelu tradičních rivalů otevřel skóre v 50. minutě Jonas Hofmann, v 88. minutě srovnal z pokutového kopu Harry Kane. Do čela skupiny A3 se dostala Itálie po domácí výhře 2:1 nad Maďarskem.
Harry Kane a Harry Maguire žádají penaltu pro Anglii po zákroku na hvězdného útočníka | Foto: Reuters

Angličané při posledním vzájemném utkání v Mnichově v roce 2001 deklasovali Němce 5:1, tentokrát to ale v Allianz Areně dlouho vypadalo na triumf domácích. Krátce po poločasové pauze se totiž Hofmann pohotově otočil s míčem ve vápně a Pickford jeho prudkou střelu nedokázal vytěsnit mimo tři tyče. V závěru byl ale Kane zfaulován v pokutovém území a sám anglický kapitán zařídil z penalty "Albionu" první bod ve skupině. Kanonýr Tottenhamu vstřelil 50. branku v reprezentaci.

Německo neoplatilo Anglii osmifinálovou porážku z posledního Eura. Trenér Hansi Flick ale prodloužil sérii neporazitelnosti u národního týmu na 11 utkání.

Maďarsku se po domácím triumfu nad Anglií nepodařilo zaskočit dalšího giganta a prohrálo na hřišti úřadujících mistrů Evropy. Itálie si vypracovala náskok už v první půli zásluhou Barelly a Pellegriniho, hosté po pauze už jen snížili po vlastním gólu Manciniho. "Azzurri" jsou první se čtyřmi body, Maďarsko je o bod zpět.

Ve skupině B3 začal zápas Bosna a Hercegovina - Rumunsko kvůli bouřce s dvacetiminutovým zpožděním. O vítězství domácích 1:0 rozhodl v 68. minutě Prevljak, který jako jediný překonal sparťanského brankáře Nitu. Ve druhém zápase skupiny porazilo Finsko 2:0 Černou Horu.

Skupina A3:

Německo - Anglie 1:1 (0:0)

Branky: 50. Hofmann - 88. Kane z pen.

Itálie - Maďarsko 2:1 (2:0)

Branky: 30. Barella, 45. Pellegrini - 61. vlastní Mancini.

Branky: 31. a 38. Pohjanpalo.

Bosna a Hercegovina - Rumunsko 1:0 (0:0)

Faerské ostrovy - Lucembursko 0:1 (0:0)

Branka: 74. Rodrigues z pen. ČK: 68. Joensen, 81. Vatnhamar (oba Faerské ostrovy).

Litva - Turecko 0:6 (0:2)

Branky: 2. a 14. Sinik, 56. z pen. a 81. Dursun, 89. Akgun, 90.+1 Dervisoglu.

1. Turecko 2 2 0 0 10:0 6
2. Lucembursko 2 2 0 0 3:0 6
3. Faerské ostrovy 2 0 0 2 0:5 0
4. Litva 2 0 0 2 0:8 0