Němeček: Brazilské kraje jsou slabé. A Němci jsou zranitelní

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
4. 7. 2014 5:00
Václav Němeček před pátečními semifinále favorizuje Brazilce a Francii.
Daniel Alvés na MS 2014
Daniel Alvés na MS 2014 | Foto: Reuters

Praha - Němci jsou sice zranitelní, ale i když neukázali všechno, s Francií prohrají. Brazílie má slabé místo na krajích obrany ovšem i přesto přes Kolumbii projde.

To věští před dnešními zápasy čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale Václav Němeček, někdejší český reprezentant a bývalý hráč francouzského Toulouse.

"Od Brazilců jsem čekal pohlednější fotbal, než jaký zatím předvádějí. Navíc v utkání s Chile měli obrovskou porci štěstí. Hrají dost křečovitě a systémem vše na Neymara, což se jim nemusí vyplatit. V mužstvu je několik slabších míst, což platí především na krajní obránce," analyzuje hru kanárků v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Kdo je podle vás v tomto duelu dvou špičkových evropských mužstev favoritem?

Většina odborníků řadila Němce už před šampionátem mezi největší kandidáty na medailové umístění. Zatím tuto roli výsledky potvrzují a myslím si, že ještě neukázali všechno, co skutečně umějí. Já však v tomto jistě kvalitním a zajímavém zápase víc věřím Francii.

Máte pro to jistě své důvody...

Svými dosavadními výkony mě velice mile překvapili. Zdobí je vysoká morálka a ve velice dobrém světle na sebe upozorňuje řada mladých a nadějných fotbalistů, kteří jsou doslova hladoví po úspěchu. Všechna pozitiva jsou podle mého názoru zásluha trenéra Didiera Deschampse.

Co byste řekl na adresu Němců?

Čekal jsem, že budou silnější. Zranitelní jsou především v defenzívě, ale naopak v ofenzívě budou dělat Francouzům problémy. V útočné fázi mají hned několik hráčů, kteří jsou v koncovce vynikající.

V druhém zítřejším utkání dojde k jihoamerickému souboji Brazílie – Kolumbie. Tady je favorit asi jasný?

Papírově určitě, ale od Brazilců jsem čekal pohlednější fotbal, než jaký zatím předvádějí. Navíc v utkání s Chile měli obrovskou porci štěstí a očekávaného postupu se dočkali až po penaltovém rozstřelu, který je vždy jen loterií. Hrají dost křečovitě a systémem vše na Neymara, což se jim nemusí vyplatit. V mužstvu je několik slabších míst, což platí především na krajní obránce.

Myslíte si, že jejich cesta do očekávaného finále je dost trnitá?

Kolumbii zřejmě porazí, ale v semifinále narazí na vítěze zápasu Francie – Německo. Ať to bude kdokoliv, tak to pro ně bude velice těžká překážka. Mimo jiné i proto, že jejich hlavním úkolem je v domácím prostředí potvrdit, že jsou fotbalovou velmocí a spokojeni budou pouze se ziskem titulu mistra světa.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy