VIDEO Ronaldo trefil v nastavení výhru, Němci ztratili

14. 10. 2014 22:39
Fotbalisté Německa v kvalifikaci o ME 2016 doma pouze remizovali 1:1 s Irskem, o výhru přišli v nastavení.
Podívejte se na vítěznou branku Cristiana Ronalda v Dánsku | Video: youtube.com

Praha - Po porážce v Polsku utrpěli fotbalisté Německa v kvalifikaci o Euro 2016 další ztrátu. Doma nestačili na Irsko, jemuž se podařilo ve čtvrté minutě nastavení vyrovnat na konečných 1:1, trefil se John O'Shea.

Letošní světoví šampioni jsou po třech zápasech skupiny D až čtvrtí s tříbodovou ztrátou na dnešního soupeře a Polsko. Bíločervení dnes však také klopýtli, když doma remizovali 2:2 se Skotskem.

Naopak šťastnou výhru slaví Portugalci. Těm se v Dánsku podařilo využít nastavený čas ke vstřelení vítězné branky, když v 95. minutě přesně hlavičkoval Cristiano Ronaldo. Pyrenejci si tak spravili chuť po šokující porážce v Albánii.

Kvalifikace pokračuje v listopadu.

Němci ztratili, Poláci doháněli

Němci potvrdili, že je úvod kvalifikace nezastihl v takové formě jako brazilský šampionát. Irsko sice jednoznačně přestříleli, ale dlouho se nedostávali k vyloženým šancím. Defenzivu hostů prolomil až v 71. minutě Kroos, který střelou zpoza vápna s pomocí tyče překonal Fordeho.

Když už Němci pomalu začali slavit vydřené vítězství, prosadil se ve vápně pohotový O'Shea a třetím gólem v reprezentaci stylově oslavil svůj jubilejní 100. zápas. Červencoví mistři světa v kvalifikaci nevyhráli dva zápasy po sobě poprvé od října 2007 a do kabin je vyprovázel pískot.

První místo v tabulce udrželi Poláci, po nečekaném vítězství nad Německem ale tentokrát museli vzít v dalším domácím utkání se Skotskem zavděk bodem. Ve Varšavě prohrávali 1:2 a vyrovnání zařídil až čtrnáct minut před koncem Milik. Otočit skóre mohl Grosicki, ale trefil jen tyč.

Šťastná hlavička Ronalda

Ve skupině I se dočkali první vstřelené branky i výhry Portugalci. Po úvodní domácí porážce s Albánií, po které nahradil odvolaného kouče Paula Benta Fernando Santos, dnes tým z Pyrenejského poloostrova vydřel v závěru tři body v Dánsku. Vděčí za ně hvězdnému Ronaldovi a jeho hlavičce z páté minuty nastavení. Kanonýr Realu Madrid dal 51. gól za národní tým.

Dánsko utrpělo první domácí porážku s Portugalskem od roku 1977 a trenérovi Mortenu Olsenovi tak zhořkl 155. zápas na lavičce reprezentace, jímž vyrovnal druhé místo Rakušana Huga Meisla v počtu odkoučovaných duelů národního týmu.

Duel v Srbsku ukončily nepokoje

Zápas mezi Srbskem a Albánií byl v Bělehradě předčasně ukončen. Duel na stadionu Partizanu byl nejprve přerušen kvůli dronu s albánskou vlajkou, který létal nad hřištěm. Poté, co domácí hráči zástavu z dálkově řízeného letadla strhli, vznikl mezi fotbalisty konflikt. Situaci neuklidnila ani zhruba půlhodinová pauza. (Více informací, foto a videozáběry nejdete ZDE.)

Mistři Evropy z roku 2004 Řekové se ani ve třetím utkání nedočkali první výhry. Jihoevropané doma podruhé prohráli, tentokrát po zoufalém výkonu se Severním Irskem 0:2. Ostrovní celek podobně jako český tým ve třech duelech získal plný počet devíti bodů.

Výsledky kvalifikace na ME 2016 ve fotbale:

Skupina D:

Německo - Irsko 1:1 (0:0)
Branky: 71. Kroos - 90.+4 O'Shea. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Gibraltar - Gruzie 0:3 (0:2)
Branky: 9. Gelašvili, 19. Okriašvili, 69. Kankava. Rozhodčí: Lechner (Rak.).

Polsko - Skotsko 2:2 (1:1)
Branky: 12. Maczyński, 76. Milik - 18. Maloney, 57. Naismith. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

San Marino - Švýcarsko 0:4 (0:3)
Branky: 10. a 24. Seferovic, 30. Dzemaili, 79. Shaqiri. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

1. Anglie 3 3 0 0 8:0 9
2. Slovinsko 3 2 0 1 3:1 6
3. Litva 3 2 0 1 3:2 6
4. Švýcarsko 3 1 0 2 4:3 3
5. Estonsko 3 1 0 2 1:2 3
6. San Marino 3 0 0 3 0:11 0