Němci ukončili domácí sérii Španělů. Rozhodl Kroos

18. 11. 2014 23:10
Spoluhráči gratulují Tonimu Kroosovi k vítěznému gólu.
Spoluhráči gratulují Tonimu Kroosovi k vítěznému gólu. | Foto: Reuters

Praha - Fotbaloví mistři světa Němci zvítězili v dnešním přípravném utkání na hřišti úřadujících evropských šampionů Španělů 1:0 a připravili jim první domácí porážku po 34 zápasech.

Stejným výsledkem vyhrálo i Portugalsko v Manchesteru nad Argentinou, Anglie v ostrovním derby triumfovala ve Skotsku 3:1.

Kroos rozhodl v předposlední minutě

Bitva posledních dvou mistrů světa Španělska a Německa na stadionu ve Vigu dlouho spěla k bezbrankové remíze. V 89. minutě ale za vápnem napřáhl Toni Kroos a přízemní střelou k tyči překonal debutanta v národním týmu brankáře Casillu, který v 77. minutě vystřídal veterána Casillase.

Němcům tak vyšla odveta za poslední dvě porážky 0:1, které se Španělskem utrpěli ve finále Eura v roce 2008 a semifinále světového šampionátu o dva roky později.

Messi a Ronaldo hráli jen poločas

Portugalci v Londýně zvítězili nad stříbrnými medailisty z letošního mistrovství světa Argentinci 1:0. O výhře rozhodl v nastavení premiérovým gólem při druhém reprezentačním startu střídající Raphaël Guerreiro.

V té době už nebyl na hřišti ani jeden z posledních dvou držitelů Zlatého míče pro nejlepšího hráče světa. Oba velcí rivalové Portugalec Cristiano Ronaldo i Argentinec Lionel Messi odehráli jen první půli. Aktivnější byl argentinský lídr, ale ve své největší šanci trefil z velkého úhlu jen tyč. Ronaldo, který se vrátil na Old Trafford, kde v minulosti oblékal dres tamního Manchesteru United, svou největší možnost prováhal zbytečnými kličkami a vystřelil vysoko nad.

Rooney dvěma góly porazil Skoty

Anglie porazila rivala ze Skotska pošesté z posledních sedmi soubojů. Na výhře 3:1 se v Glasgow dvěma góly podílel Wayne Rooney, který má nyní na kontě 46 reprezentačních branek a osamostatnil se na třetím místě anglické historické tabulky kanonýrů. Na vedoucího Bobbyho Charltona ztrácí tři trefy.