Nejvíc gólů na MS schytali Němci. A dožene Klose Ronalda?

Nejlepším střelcem historie MS je brazilský Ronaldo, nejvíce branek schytali během 19 MS Němci a nejmenší návštěvnost měl mundial v Itálii. Projděte si před startem MS zajímavé historické statistiky
Shrňme si nejprve oficiální fakta. Letošní šampionát, který podruhé v historii hostí Brazílie, je dvacátým mundialem v historii. První mistrovství se odehrálo v roce 1930 v Uruguay, která jej také vyhrála.
Šampionát hostí dvanáct stadionů včetně slavné Maracaná (na snímku) a jeho pořádání vyšlo na přibližně 281 miliard korun.
Tahle absurdně vysoká částka je ostatně také důvodem, proč si mnozí Brazilci na mundial stěžují a aktivně proti němu vystupují. Chudá jihoamerická země by podle jejich názoru tyto peníze naléhavě potřebovala jinde.
Zpět k fotbalu. původní stadion Maracaná byl svědkem historicky největší návštěvy v historii světových šampionátů. Na zápas Brazílie - Uruguay se tu v roce 1950 směstnalo 199 854 diváků. Současná kapacita modernizovaného stadionu (na snímku) je ovšem výrazně nižší, 73 531 diváků. I tak je to ale největší stadion šampionátu.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek ČTK Jakub Šafránek, ČTK
3. 6. 2014 10:50
Podívejte se na některé zajímavé statistiky a fakta před fotbalovým šampionátem v Brazílii.
 

Právě se děje

Další zprávy