Nejvíc během MS juchali Mexičané, Angličané ledově klidní

Sport Sport
8. 7. 2014 13:41
Dle analýzy příspěvků na facebooku během mistrovství světa nejvíce zdůrazňují euforii ze vstřelené branky Mexičané.
Nejen dvě, ale rovnou šest "o" v průměru vkládali do slova gól Mexiačné ve svých příspěvcích na facebooku.
Nejen dvě, ale rovnou šest "o" v průměru vkládali do slova gól Mexiačné ve svých příspěvcích na facebooku. | Foto: Reuters

Praha - Nejvíce se z branek svého týmu během fotbalového šampionátu v Brazílii radovali Mexičané. Tedy alespoň mezi těmi fanoušky, kteří přispívají na facebook.

Podle analýzy této sociální sítě totiž přidávali krajané Javiera Hernándeze do slova "gól" nejvíce samohlásek "ó" navíc, v průměru 6,67. Průměrný mexický status oslavují branku tedy vypadal zhruba takto: "Góóóóóóóól".

Facebooková analýza se přitom soustředila pouze na slova "goal", "golo", "gol" a "Tor", neboť u jiných výrazů, které popisují branku, podobná hlásková redundace nebyla ve výraznější míře zaznamenána.

Ovšem i vzhledem k tomu, že slovo "gól" se vyskytuje v mnoha různých jazycích, mohli autoři studie srovnat statusy příslušníků všech fotbalových národů.

K šesti "o" se krom Mexičanů přiblížili ještě Alžířané (6,01) a Uruguayci (5,77). Nejemotivnějším evropským národem pak jsou Francouzi, kteří přidávají průměrně skoro 5 "ó" navíc (4,81) a Řekové (3,69). 

Naopak mezi vůbec nejklidnější národy patří Nigerijci (0,39 "ó" navíc) a Íránci (0,18) a Angličané (0,42).

Možná nejpozoruhodnějším faktem ovšem je, že nejvíce "ó" přidávali do svých statusů Venezuelci, kteří přitom na šampionátu vůbec nehrají. Bez jedné desetiny třináct. Góóóóóóóóóóóóóól!

 

Právě se děje

Další zprávy