Nejlevnější lístek na Euro ve Francii vyjde na 25 eur

ČTK ČTK
12. 5. 2015 15:20
Nejdražší lístek na finále šampionátu ve Francii bude stát 895 eur (asi 24 tisíc korun)
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Paříž - Nejlevnější vstupenky na fotbalové mistrovství Evropy v roce 2016 vyjdou na 25 eur (asi 685 korun). Nejdražší lístek na finále šampionátu ve Francii bude stát 895 eur (asi 24 tisíc korun). Ceny dnes oznámila UEFA.

"Nastavili jsme je tak, aby na stadiony mohli dorazit fanoušci ze všech společenských vrstev," citovala agentura AP Jacquesa Lamberta, předsedu organizační komise Eura, na kterém bude poprvé v historii místo dosavadních 16 hrát 24 reprezentačních týmů.

V první etapě mezi 10. červnem a 10. červencem půjde do prodeje milion lístků. Dalších 800 tisíc pak bude uvolněno po prosincovém rozlosování turnaje fanouškům kvalifikovaných celků. Pokud zájem o jednotlivá utkání převýší kapacitu stadionů, budou se žádosti o vstupenky losovat.

Mistrovství se ve Francii uskuteční příští rok v létě a k účasti má nakročeno i česká reprezentace. Výběru Pavla Vrby v polovině kvalifikace patří ve skupině A první místo s šestibodovým náskokem před třetí barážovou příčkou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Platit kartou bude možné ve všech vlacích ČD s průvodčím, píše deník

S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích Českých drah, kde je průvodčí. Dopravce své zaměstnance vybaví více než 1600 mobilními terminály, zároveň totiž ubudou desítky stanic, kde je možné si jízdenku koupit. Napsaly to dnešní Lidové noviny. V pendolinech je platba kartou možná od srpna 2017, služba se postupně rozšiřovala do dalších vlaků. Dráhy na ní spolupracují s ČSOB.

Zdroj: ČTK
Další zprávy