Nejistý Čech dvakrát inkasoval a Arsenal na úvod prohrál

Smutná Čechova premiéra v lize: od ovací k smutku z porážky
Pod porážku favorita se podepsal i sám Čech, který na konci prvního poločasu vyběhl na centr Dimitriho Payeta z přímého kopu,...
...jenže u míče byl první Cheikhou Kouyaté a hlavou jej poslal do opuštěné branky.
Franoušci "Gunners" přitom na Emirates Stadium přicházeli s nadějí,...
... aby viděli novou posilu, s níž v brance Arsenal v přípravě neprohrál a vybojoval také anglický superpohár..
9. 8. 2015 16:25
Petr Čech při ligové premiéře v Arsenalu prohrál.

Londýn - Takhle si svou ligovou premiéru v dresu Arsenalu nepředstavoval. Český brankář Petr Čech v nedělním 1. kole Premier League proti West Hamu dvakrát inkasoval a na domácím hřišti prohrál 0:2. Na obou gólech soupeře měl navíc výrazný podíl. (Více ZDE)

Na konci prvního poločasu vyběhl na centr Dimitriho Payeta z přímého kopu, jenže u míče byl první Cheikhou Kouyaté a hlavou jej poslal do opuštěné branky.

"Takovýhle první zápas nebyl ve scénáři - chyba a bez bodů. Ale zítra je nový den, abychom se připravili na příští zápas," napsal Čech na svém twitteru.

Arsenal měl sice více ze hry, ale gólově se neprosadil. Nejblíže brance byl Aaron Ramsey, jehož tečovaná střela skončila na břevně.

"Kanonýři" tlačili soupeře i po přestávce, blízko ke gólu měl dvakrát Olivier Giroud, ale jeho pokusy skončily na boční síti nebo v rukavicích brankáře Adriána. Naopak druhý gól přidal West Ham, který v Premier League poprvé vedl kouč Slaven Bilič. Trefil se argentinský útočník Mauro Zárate, jenž překvapil Čecha střelou na přední tyč zpoza vápna.

Arsenal skórovat nedokázal. Alex Oxlade-Chamberlain trefil jen boční síť a šanci Alexise Sáncheze zlikvidoval pozorný Adrián. West Ham porazil londýnského rivala po osmi letech. K překvapivému vítězství přispěl i Reece Oxford, v 16 letech nejmladší hráč, který kdy za United nastoupil v lize.

"Nebyli jsme přesvědčiví ani v obraně ani v útoku," uvedl po zápase trenér Arsenalu Arséne Wenger. "Hráči na sebe možná vytvořili příliš tlaku a byli nervózní. West Ham odehrál dobrý zápas, bylo vidět, že jsou rozehranější. Musíme na tento výsledek reagovat," dodal francouzský kouč.

Lepší vstup do sezony má za sebou Liverpool, který vyhrál na půdě Stoke 1:0 po krásné střele Philippa Coutinha z 86. minuty. "Reds" tak napravili debakl z posledního zápasu minulé sezony, kdy na stejném stadionu prohráli vysoko 1:6.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Arsenal - West Ham United 0:2 (43. Kouyaté, 57. Zárate), Newcastle - Southampton 2:2 (42. Cissé, 48. Wijnaldum - 24. Pellé, 79. Long), Stoke - Liverpool 0:1 (86. Coutinho)