Nejdražší vstupenky na fotbalovou ligu v Evropě má Arsenal

ČTK ČTK
15. 10. 2014 13:28
Za svou fotbalovou vášeň zaplatí zdaleka nejvíce fanoušci v Anglii.
Arsenal Premier League ani Ligu mistrů nevyhrál posledních deset let, nicméně i tak má nejdražší vstupenky v Evropě
Arsenal Premier League ani Ligu mistrů nevyhrál posledních deset let, nicméně i tak má nejdražší vstupenky v Evropě | Foto: Reuters

Londýn - Za svou fotbalovou vášeň zaplatí zdaleka nejvíce fanoušci v Anglii. Za permanentní vstupenky na zápasy Premier League vydají podle BBC v průměru 508 liber (17.600 korun), což je více než trojnásobek částky, kterou musejí vynaložit příznivci v německé bundeslize (4800 korun).

V Itálii je to 7300 korun, ve Španělsku 6400 korun a ve francouzské nejvyšší soutěži zhruba 7000 korun.

Nejdražší to mají fanoušci Arsenalu, kteří za sezonní vstupenku na Emirates Stadium zaplatí od 1014 (35.000 korun) do 2013 liber (70.000). Naopak z nejlevnějších permanentek se mohou těšit příznivci Manchesteru City, na všechny domácí zápasy úřadujícího mistra se mohou dostat už od 299 liber (10.300 korun).

Zatímco na barcelonský Nou Camp lze pořídit nejlevnější permanentku už za 3500 korun, v Anglii za takovou cenu fanoušek v nejvyšší třech ligových soutěžích nepořídí. Nejlevnější sezonní vstupenku nabízí druholigový Charlton za 5200 korun.

Arsenal má také nejdražší lístky na jednotlivé zápasy, které stojí 97 liber (3300 korun). A to přitom zaměstnavatel českého záložníka Tomáše Rosického oproti minulé sezoně po kritice zlevnil o 29 liber (1000 korun).

Podle BBC vzrostly v anglickém fotbale za poslední tři roky ceny vstupenek (13 procent) víc než životní náklady (6,8 procenta).

"Je to směšné. Chceme, aby byl fotbal přístupný všem," řekl šéf federace fotbalových fanoušků Kevin Miles. "V době, kdy je ve fotbale víc peněz než kdykoli předtím díky neuvěřitelným příjmům z vysílacích práv, jsou fanoušci pořád ždímáni," uvedl.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy