Nejdivnější gól v argentinském dresu. Messi načal Uruguay bizarní trefou

11. 10. 2021 13:49
Je mistrem parádních gólů, většina z nich nese znaky jeho fotbalové geniality. Nedělní trefu proti Uruguayi ale Lionel Messi svým vnukům asi pouštět nebude. Světová média trefu z 38. minuty dokonce nazývají nejdivnějším Messiho gólem v argentinském dresu.
Lionel Messi, Argentina
Lionel Messi, Argentina | Foto: Reuters

Argentina snížila po vítězství 3:0 nad Uruguayí náskok Brazílie v čele tabulky jihoamerické zóny CONMEBOL na šest bodů.

Lionel Messi otevřel skóre zápasu v Buenos Aires v závěru prvního poločasu. Jeho centr do šestnáctky minul jak útočník Nicolás González, tak brankář Fernando Muslera a míč zapadl do branky. O šest minut později zvýšil na 2:0 po dorážce neproměněné šance Lautara Martíneze Rodrigo de Paul. Martínez si spravil chuť po přestávce, kdy pečetil skóre na 3:0.

"Odehráli jsme skvělý zápas. Všechno fungovalo perfektně," pochvaloval si Messi, jak jeho tým přestál úvodní nápor hostů. "Uruguay vyčkává a vytváří nebezpečné situace. Jakmile jsme ale dali první gól, začali jsme mít víc prostoru a další branky přišly," dodal.