Nedvěd vymáhá po čínské CEFC 15 milionů. Smlouvy plníme, brání se Tvrdík

Sport Sport
24. 8. 2017 23:36
Český držitel Zlatého míče tvrdí, že mu společnost CEFC vlastnící pražskou Slavii nezaplatila za domluvenou propagaci.
Pavel Nedvěd.
Pavel Nedvěd. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Pavel Nedvěd a čínská CEFC. Tohle partnerství, jež se jevilo jako takřka idylické, dostalo povážlivé trhliny.

Legendární český fotbalista a v současnosti viceprezident italského Juventusu Turín vymáhá po společnosti 600 tisíc eur (v přepočtu 15,6 milionu korun). Nedvěd prostřednictvím svého právníka Bronislava Šeráka tvrdí, že obě strany podepsaly smlouvu o propagaci, kterou ale Číňané neplní.

"Vím, že to není plněné a jelikož se o to zajímá právník, tak to nechávám na něm. Měly jsme nějaké dohody a ty by měly být vždycky plněné," řekl České televizi Pavel Nedvěd.

Šerák tvrdí, že obsahem smlouvy byla propagace CEFC v Čínské lidové republice včetně dvou návštěv Nedvěda přímo v Číně. "Včetně jedné s panem prezidentem Zemanem," uvedl pro veřejnoprávní médium právní zástupce.

Jaroslav Tvrdík, šéf evropské centrály společnosti CEFC se ale brání a dluhy odmítá.

"Máme dvě smlouvy na plnění ze strany Pavla Nedvěda. Z jedné jsme plnili 100 procent a u druhé jsme připraveni poskytnout plnění ve výši 50 procent, protože prostě plnění v celém rozsahu smlouvy nebylo poskytnuto," napsal České televizi prostřednictvím SMS zprávy. Dále celou záležitost odmítl komentovat.

Právník Šerák už nicméně Tvrdíka informoval o tom, že převzal právní zastupování Pavla Nedvěda ve věci vymáhání dlužné částky. Vyloučeno v tuto chvíli není ani soudní řešení sporu. 

 

Právě se děje

před 8 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy