Nedvěd se rozhodl, poběží Pražský maraton. S číslem 11

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 5. 2012 13:00
Zlatý míč už získal, teď zkusí další výzvu
Pavel Nedvěd, vytrvalec.
Pavel Nedvěd, vytrvalec. | Foto: Eduard Erben

Praha - Už nebude nic odkládat, 13. května se Pavel Nedvěd postaví čelem velké životní výzvě. Zúčastní se Pražského mezinárodního maratonu.

"Do Prahy přijedu o dva dny dřív, bude tiskovka. A v neděli se běží maraton," řekl Pavel Nedvěd deníku Aktuálně.cz.

O sportu čtěte více:

Pavel Nedvěd je jedním ze dvou českých držitelů Zlatého míče, patří mezi největší hvězdy světového fotbalu přelomu tisíciletí.

"Pavel Nedvěd je ve startovní listině, máme pro něj připravené číslo 11," říká Tomáš Nohejl, mluvčí Pražského mezinárodního maratonu. Právě jedenáctka na zádech Nedvěda provázela jeho slavnou kariérou.

Kdo je Pavel Nedvěd

Základní údaje: 30. srpna oslaví 40. narozeniny, rodák ze Skalné u Chebu žije s rodinou v Itálii, v Turíně

Největší úspěch: je držitelem Zlatého míče France Footballu 2003, vyhrál českou i italskou ligu (s Laziem i Juventusem)

Reprezentace: dveře do Itálie mu otevřelo stříbro z Eura 1996, bronz pak přivezl z portugalského Eura 2004

Celková bilance: startoval i na Euru 2000 a MS 2006, zastavil se na 91 zápasech a 18 gólech

Vedení PIM si stále není jisté, jestli Nedvěd opravdu poběží, ale z jeho slov to vyplývá. Vše potvrzuje i Bronislav Šerák, právník agentury Nehoda Sport, s níž Nedvěd spolupracuje.

Sotva doběhne, odletí fandit Juventusu

"Pavel maraton poběží, je rozhodnutý. Bude to mít pěkně našlapané, sotva doběhne do cíle, bude na něj čekat letadlo. Juventus hraje ten den poslední kolo italské ligy a jde mu o titul. Takže Pavel bude muset ten maraton odběhnout rychle," usmívá se Šerák.

Pavel Nedvěd, někdejší hvězda turínského klubu, působí už druhým rokem v představenstvu Juventusu. Je pravou rukou majitele klubu Agnelliho ve sportovních otázkách.

A zjevně všechno klape, jak má, protože tři kola před koncem Juventus vede tabulku s tříbodovým náskokem na AC Milán.

Dovolená s Nedvědem? V maratonkách

Svou slavnou hráčskou kariéru zakončil Pavel Nedvěd 26. srpna 2009. Od té doby se věnuje rodině, od října 2010 práci ve vedení Juventusu a ve volném čase velmi často běhá.

"Jel jsem s Méďou na dovolenou. Myslel jsem, že si odpočinu, ale pořád jsem s ním musel běhat," vyprávěl před časem Vratislav Lokvenc, Nedvědův parťák ze Sparty a reprezentačního týmu.

Nedvědovi přezdívala italská média "stachanovec" kvůli obrovským tréninkovým dávkám, které byl schopen polykat. Na hřišti pak díky tomu proslul obrovskou vytrvalostí.

V Praze si už dvakrát odběhl půlmaraton, teď se rozhodl postavit na start "štreky" dlouhé 42 kilometrů a 195 metrů. Ačkoli určitě nebude atakovat traťový rekord, bude jeho typická plavovlasá hříva dozajista hlavním tahákem pro fanoušky fotbalu i atletiky rozeseté podél trati.

Čtyřicítka se blíží, už je čas

V březnu Nedvěd odběhl pražský půlmaraton v čase 1 h 43 min 44 s a registrovali ho na 1720. příčce pořadí. V cíli tehdy čelil otázce, jestli v květnu poběží i maraton. Nepotvrdil to, ale poukázal na to, že už se mu blíží čtyřicítka a sil ubývá. Takže má nejvyšší čas.

Své fotbalové cíle už si Pavel Nedvěd splnil, teď se tedy popere s tratí Pražského mezinárodního maratonu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy