Nedvěd láká Téveze do Juventusu. Za 630 milionů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
15. 12. 2011 11:51
O Argentince se ale zajímají i AC Milán a PSG
Foto: Reuters

Turín - Fotbalový Juventus sice vede italskou Serii A a po AC Milán má nejlepší útok v lize, nicméně turínský klub i tak touží po výrazné posile útočných řad.

Podle deníku the Guardian by se novou oporou ofenzivy měl stát někdejší kapitán Manchesteru City Carlos Tévez.

S argentinským forvardem, který upadl v City v nemilost, je prý v pravidelném kontaktu člen představenstva Juventusu a někdejší fotbalový internacionál Pavel Nedvěd, jenž se snaží s anglickým klubem vyjednat jeho přestup ještě v zimním období.

Čtěte také:

Tévezova šaráda pokračuje, nepřijel na schůzku s klubem
Tévez do Corinthians nepřestoupí, dohoda se zadrhla

"Stará dáma" již nabídla prostřednictvím Nedvěda Manchesteru za okamžitý přestup Téveze 21 milionů liber (zhruba 630 milionů korun), ovšem "Citizens" s jeho prodejem stále váhají.

Ještě v létě totiž Corinthinas za Téveze nabízeli skoro dvojnásobek, ale z dohody nakonec sešlo. Momentálně navíc stále ve hře zůstávají AC Milán a Paris St. Germain.

Foto: Reuters

"Rossoneri" si ale nejprve chtějí vyzkoušet Téveze na jarním hostování a přestup za 17 milionů liber provést až v létě. Francouzi taktéž nenabídli dost na to, aby uspokojili šejka al-Mubaraka, který by za Argentince chtěl přibližně 25 milionů liber.

Problém je navíc i se samotným hráčem. Ten by nejraději ze všecho chtěl zpátky do Jižní Ameriky, ideálně do Boca Juniors, ale tam na něj nemají peníze.

V případě evropského angažmá by pak preferoval raději AC před Juventusem a PSG.

Dlužno ale říci, že v Miláně by měl s Patem, Ibrahimovičem a Robinhem daleko větší konkurenci. Nicméně i Juventus má v týmu dost ofenzivních hráčů - konkrétně pět útočníků a sedm křídelníků.

Pokud by Juventus přeci jen Téveze získal, byl by to jeho největší přestup od roku 2001, kdy za 32 milionů liber získal z Parmy Gianluigi Buffona.

 

Právě se děje

před 18 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy