Nedvěd a Grygera vyzráli na Real. LM nabídla kanonády

Václav Rojík, roj
21. 10. 2008 22:45
Petrohrad - Borisov 1:1
Záložník Zenitu Petrohrad Danny (uprostřed) se snaží prosadit mezi dvojicí hráčů BATE Borisov Sergejem Sosnovskim (vlevo) a Alexandrem Volodkem ve třetím kole Ligy mistrů. | Foto: Václav Rojík

Praha - Čeští fotbalisté v dresu Juventusu Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera pomohli v úterním zápasu Ligy mistrů k domácí výhře nad Realem Madrid 2:1. První bod v soutěži  vybojoval Radek Šírl se Zenitem Petrohrad.

Úterý se v Champions League neslo ve znamení brankových hodů. Hned sedm mužstev dokázalo vstřelit tři a více gólů. To se však netýkalo taháku kola mezi Juventusem a Realem.

Real měl ve skupině H po dvou zápasech plný počet bodů a do Turína přijel posilněn výhrou v derby nad Atletikem. Juventus se v lize trápí a pozice trenéra Ranieriho je v akutním ohrožení, ale proti španělskému celku začal výborně.

Už po pár minutách překvapil Alessandro del Piero gólmana Casillase dělovou střelou z dvaceti metrů k tyči, po níž domácí vedli 1:0. Od prvních minut také fanoušci "Juve" neopoměli pískat při každém dotyku míče na "přeběhlíka" do Realu, stopera Cannavara.

Real se dostal pod tlak a příliš mu nevycházela kombinace. Hned po přestávce parádně našel Pavel Nedvěd ve vápně Amauriho, jenž s pomocí teče hostujícího hráče zvýšil na 2:0.

To konečně probudilo Real k aktivnější a nebezpečnější hře, ale stačil už jen snížit po pěkné akci Heinzeho zakončené Van Nistelrooyem.

Juventus tak ve skupině H přeskočil o bod Real Madrid, který má čtyřbodový náskok na Borisov, jenž málem vytěžil všechny body z Petrohradu. Nakonec ale skončil zápas remízou.

Zenit vydřel bod v závěru

Ruský mistr Zenit Petrohrad v úterý vybojoval s Radkem Šírlem na postu levého obránce první bod ve fotbalové Lize mistrů.

Svěřenci trenéra Dicka Advocaata remizovali doma ve třetím kole skupiny H s běloruským Bate Borisov 1:1.

Záložník Juventusu Alessandro Del Piero překonává brankáře Realu Madrid Ikera Casillase. | Foto: Václav Rojík

Zenit byl aktivní hned od samého úvodu a hlavním motorem jeho akcí byl rychlík Andrej Aršavin.

Nejprve parádně našel na vzdálenější tyči Tekkeho, jehož hlavičku odvrátila obrana Borisovu na roh. Chvíli poté takřka totožná akce se stejným obsazením rolí skončila na tyč Veremkovy brány.

Pak málem skóroval Aršavin z rohu, naštěstí pro běloruský celek na poslední chvíli odkopl míč záložník Volodžko.

Tyčka zvonila záhy i na druhé straně. Po chybě obránce Krizanace ji nastřelil Bělorus Rodionov.

Po půlhodině hry zase napálil míč do břevna záložník Zenitu Danny, míč se odrazil kolmo dolů a odskočil do hřiště. Portugalský záložník si marně stěžoval u rozhodčího, že odražená střela spadla za brankovou čáru.

Zenit začal aktivněji i po změně stran, jenže domácí fanoušky šokoval střídající Nechajčik, který v 52. minutě dostal Borisov do vedení.

Vyrovnání se fanoušci v Petrohradu dočkali až deset minut před koncem, kdy se z voleje parádně trefil útočník Tekke.

Bitva o krále Británie byla jednoznačná

Ve skupině E byla k vidění  bitva o Británii mezi Manchesterm United a Celtikem Glasgow. K žádnému dramatu však na Old Trafford nedošlo.

Brankář Bayernu Mnichov Michael rensing řeší v utkání Ligy mistrů ošemetnou situaci před svoji brankou. | Foto: Václav Rojík

Manchester, jenž v sobotu v lize rozstřílel WBA 4:0, tentokrát vstřelil jen o gól méně. V ofenzivě United momentálně září. Dvakrát se v úterý trefil do sítě skotského celku Dimitar Berbatov, jednou Wayne Rooney.

Mužstvo Alexe Fergusona nyní vede tabulku skupiny o skóre před Villarealem, který v nevídaném duelu hostil dánský Allborg.

Ten se dostal zásluhou Saganovského do vedení, pak vstřelil ještě dvě branky, ale i to bylo málo. Zejména zásluhou hattricku Llorenteho si odváží ze Španělska vysokou porážku 3:6.

Bayern Mnichov nezažívá vůbec dobrý start do sezony, ale zdá se, že se začíná blýskat na lepší časy.

Steaua promarnila dvougólové vedení

Doma si v úterý poradil s Fiorentinou 3:0. A to už po gólech Kloseho a Schweinsteigera vedl po pětadvaceti minutách 2:0.
Poslední trefu přidal v devadesáté minutě Brazilec Zé Roberto.

Na čele skupiny F se tak začíná odtrhávat Bayern s Lyonem, který sehrál další z neuvěřitelných úterních duelů.

Záložník Arsenalu Theo Wallcot uniká svým soupeřům v utkání Ligy mistrů proti Fenerbachce Istanbul. | Foto: Václav Rojík

Na hřišti Steauy Bukurešť prohrával 0:2 a pak 2:3, ale nakonec si z Rumunska odváží výhru 5:3.

I skupina G měla svůj divoký zápas. Arsenal vyhrál na stadionu Fenerbachce vysoko 5:2, když už po jedenácti minutách vedl díky trefám Adebayora a Walcotta 2:0.

Dva body za vedoucím Arsenalem zaostává druhé Dynamo Kijev.  To po Alijevově brance z 27. minuty vyhrálo v Portu 1:0.