Že byl Rajtoral závislý na hazardu? Je to nehorázná lež, která špiní jeho památku, zlobí se v Plzni

Sport Sport
25. 4. 2017 15:12
Fotbalová Viktoria se ostře ohradila vůči informacím v některých médiích. Nezaznamenali jsme jediný náznak toho, že by měl František Rajtoral problémy se sázením, zní z Plzně
Fanoušci Plzně se rozloučili se svým bývalým hráčem smutečním pochodem.
Fanoušci Plzně se rozloučili se svým bývalým hráčem smutečním pochodem. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Vedení fotbalové Plzně brání památku na Františka Rajtorala. Generální manažer klubu Adolf Šádek se ostře ohradil proti spekulacím médií o hráčových závislostech na hazardu.

"Deník Sport v textu věnovaném zesnulému Františkovi Rajtoralovi uvádí, že hráč propadl hazardu a utápěl značné množství peněz ve sportovních sázkách. V článku se také píše, že v klubu údajně o jeho psychických stavech a strastech s hazardem věděli," uvádí tiskový mluvčí klubu Václav Hanzlík.

A právě tyto informace Šádka vyvedly z míry. "To, co jsme si dnes přečetli, je nehorázná lež a těžce nás to zasáhlo. Proto jsme se rozhodli zareagovat, vyvrátit tyto informace a bránit tak památku našeho bývalého hráče. Nedovolíme, aby jej někdo takto pošpiňoval na základě nepravdivých informací, pomluv a spekulací." 

"Během Františkova angažmá jsme u něj nezaznamenali jediný problém s hazardními hrami. Hráč se léčil s únavovým syndromem, kde jsme mu byli po celou dobu nemoci nápomocni a bylo jen na něm, kdy se bude cítit na návrat do plného tréninkového a zápasového režimu," dodává plzeňský boss.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Americký guvernér Cuomo sexuálně obtěžoval státní pracovnice, prokázalo vyšetřování

Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo se dopustil sexuálního obtěžování několika žen včetně stávajících a bývalých státních pracovnic. Závěr vyšetřování dnes ohlásila státní ministryně spravedlnosti a generální prokurátorka Letitia Jamesová. Cuomo si podle jejích slov počínal v rozporu se státními i federálními zákony, informují americká média.

Generální prokuratura vyšetřování spustila asi před pěti měsíci v reakci na obvinění, která se objevovala v médiích. Případ dostali na starost dva nezávislí právníci, kteří podle agentury AP mluvili se 179 lidmi. V konečné zprávě čítající přes 160 stránek pak uvedli, že Cuomo společně se svými poradci vytvořil "nepřátelské pracovní prostředí", v němž panovaly "strach a zastrašování".

"Rozhovory a důkazní materiály odhalily hluboce znepokojivý, ale jasný obrázek: Guvernér Cuomo sexuálně obtěžoval současné a bývalé státní zaměstnankyně a porušoval při tom státní i federální zákony," řekla Jamesová.

Zpráva o vyšetřování popisuje, že Cuomovo nevhodné chování se netýkalo jen pracovnic jeho kanceláře, ale i dalších zaměstnankyň státu New York včetně jedné policistky, dále také "členek veřejnosti". Minimálně v jednom případě se pak Cuomo a jeho nejbližší spolupracovníci údajně snažili dané ženě pomstít, když se svou stížností šla na veřejnost.

Obvinění proti Cuomovi se začala v médiích objevovat v únoru a následně guvernér čelil výzvám svých kolegů z Demokratické strany, aby odstoupil. Nyní lze očekávat nový tlak na jeho odchod z čela New Yorku, kde působí od začátku roku 2011. Sám guvernér v tomto směru dosud jakékoli pochybení odmítal.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Centrum afghánského Kábulu zasáhla silná exploze. K výbuchu došlo poblíž diplomatické čtvrti a rušného náměstí s tržištěm, kde jsou vládní budovy

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

K volbám se letos přihlásilo 22 volebních seskupení, méně než v minulých letech

K letošním volbám do sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to ze zjištění ČTK na krajských úřadech a pražském magistrátu. Lhůta pro nominace dnes v 16:00 skončila. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

Největší výběr by mohli mít voliči v Praze a v Jihomoravském kraji, kde bylo podáno 21 kandidátek. Naopak v Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji se sešlo po 17 kandidátkách.

Kandidátní listiny podle očekávání podaly všechny sněmovní strany, které podle průzkumů mají šanci znovu obsadit poslanecká křesla. ANO, SPD, ČSSD a KSČM kandidují samostatně, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvořily koalici Spolu, koaliční kandidátku sestavili také Piráti se Starosty.

Zástupci Trikolóry se propojili se Soukromníky a Svobodnými jako jedna volební strana. Místa ve Sněmovně by si chtěl udržet rovněž Volný blok. Favorizovanější je ale podle průzkumů nové hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Boeing kvůli závadě odložil plánovaný start zkušebního letu kosmické lodi Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy