Necidova sestra vystřelila další výhru v LM a jízda slávistek nekončí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
13. 11. 2015 6:00
Fotbalistky Slavie měly ve čtvrtečním osmifinále Ligy mistryň podporu jen 1745 diváků, přesto to pro ně byl svátek a oslavily ho výhrou 2:1.
Fotbalistky Slavie
Fotbalistky Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Zahrát si v Champions League je snem snad každého fotbalisty, poprat se s českým týmem dokonce o čtvrtfinále této soutěže už bývá utopistickou vizí. Hráčkám Slavie se to ve čtvrtek podařilo, dokonce doma první zápas s ruskou Zvezdou Perm vyhrály 2:1 a k postupu mezi nejlepší osmičku mají blízko.

Přestože pro většinu z nich je to nejspíš vrchol kariéry, když nastupují na trávník, tribuny z drtivé většiny zejí prázdnotou. Při zdravici s fanoušky je dokonce zřetelně slyšet jejich vlastní potlesk. Diváků přišlo ještě méně než na zápas 1. kola proti Brondby, tedy podle oficiálních čísel 1745. Pro fotbalistky je to ale i tak velký svátek, na ligové zápasy se na ně přijde podívat pár desítek, maximálně stovek diváků.

Fanoušky rozehřál rychlý gól

"Opravdu si to před tolika diváky užíváme, bylo by fajn to zažít ještě na jaře. Musíme postoupit," přeje si kanonýrka Slavie Petra Divišová. Naráží tím na to, že možnost zahrát si na dvacetitisícovém stadionu mají v fotbalistky v sešívaných dresech jen v Lize mistryň.

Ale nutno říct, že i tak se hlouček fanoušků v kotli na severní tribuně činil a zazněly tradiční slávistické chorály. Dokonce došlo na burcování "celý stadion odpovídá" a přidala se i hlavní tribuna.

Hodně tomu ovšem pomohl rychlý gól, o který se postarala právě Divišová, ke které už v páté minutě propadl balón za obranu. "Byl to nečekaný úvod. Propadl tam míč a první, co mě napadlo, byla střela na bránu a byl z toho gól," popsala situaci střelkyně, která ale levou stranu obrany větrala dál. Po podobné akci trefila břevno a poté hostující trenér kapitánku Suslovou v 25. minutě raději z levé obrany stáhl.

"My jsme se na to připravovali, že tam je jejich největší slabina. Vystřídala brzo, takže pak už to bylo složitější," přiznala Divišová.

Necidové pomohli vlastní svěřenci

Těsně před tím ale ještě stihly ruské soupeřky vyrovnat. Po ztrátě slávistické kapitánky Pěničkové zužitkovaly rychlý kontr a skvělou individuální práci José Nahiové, která si zpracovala na hranici vápna míč a z otočky ho poslala volejem pod břevno.

Hra se vyrovnala, ale slávistkám prospěla poločasová přestávka. Stejně tak fanouškům, kteří se opět jali povzbuzovat. Probudil se i malý hlouček dětí na hlavní tribuně, odkud se začalo ozývat "Simča, Simča". A to pochopitelně ne jen tak náhodou. Skandování mířilo směrem k Simoně Necidové, sestře reprezentačního útočníka Tomáše Necida.

A jako by právě tahle podpora stoperku Slavie vybičovala, protože pár minut nato se při rohu vrhla do vápna a hlavou vrátila domácím vedení.

"Slyšela jsem je, to byli mí kluci, které trénuju tady na Slavii. Přišli mi fandit. Je to hezký, když vás takhle podporují vlastní svěřenci," usmívala se po zápase Necidová.

Trenér: Porazili jsme profesionálky!

Na vítězné trefě měl ale prý zásadní podíl i trenér Anton Mišovec. "Poradil jsem hráčce, která šla kopat roh, aby ho zahrála druhou nohou. Hostující hráčky byly připraveny na míč stáčející se na bránu a on letěl obráceně," vysvětil kouč novinářům.

I když je výsledek 2:1 do odvety kvůli inkasovanému gólu ošemetný, pro hráčky měl trenér jen slova chvály. "Pro nás je to super výsledek, protože jsme porazili profesionální tým. Kdežto tyhle naše holky všechny chodí do práce nebo do školy. Na cestě do čtvrtfinále, a doufejme i dál, máme už jen samé profesionálky. Myslím si, že holky by si zasloužily podmínky odpovídající jejich postavení v Evropě," popíchl na dálku trochu Mišovec vedení Slavie.

Nyní je sám zvědav, jak jeho svěřenkyně zvládnou příští týden cestu do Permu, který je až téměř u asijských hranic. "Bude to obrovsky těžké, ruská zima, špatná umělka. My na ní umíme hrát, ale záleží, jak se vyrovnáme s klimatickými podmínkami. Těžko se tam letí, musíme přes Moskvu, doufám, že to ruská letadla vydrží," dodal s úsměvem na závěr trenér.

Odvetu v Permu slávistky odehrají ve čtvrtek 19. listopadu.