Necid spálil i penaltu, Slavia v Příbrami gól nedala

30. 11. 2008 22:05
Příbram - Slavia Praha 0:0
Hráči Slavie vyšli opět střelecky naprázdno
Hráči Slavie vyšli opět střelecky naprázdno | Foto: Ondřej Besperát

Příbram - Fotbalisté pražské Slavie se nepříliš úspěšně rozloučili s podzimní částí Gambrinus ligy, když v nedělním utkání šestnáctého kola uhráli na hřišti Příbrami jen bezbrankovou remízu 0:0.

Úřadující mistr tak jen navázal na střelecké trápení z Poháru UEFA, kdy se neprosadil ani ve čtvrtek na půdě Žiliny. I přes nečekanou ztrátu však zůstává jistě v čele tabulky s šestibodovým náskokem před druhou Mladou Boleslaví.

Kouč Pražanů Karel Jarolím dal v útoku od úvodních minut šanci dvojici Šenkeřík - Janda, přičemž na lavičce náhradníků zůstal Tomáš Necid. V sestavě domácích naopak nechyběl aktuálně jejich nejlepší střelec, Daniel Huňa.

Ten od úvodních minut hýřil aktivitou a jako první prověřil nepříjemnou skákavou střelou připravenost gólmana Vaniaka.

Lídr tabulky ovšem brzy převzal taktovku hry do svých rukou a vzápětí odpověděl šancí Jandy, jenž stál na konci povedené kombinace. Jeho následná nevýrazná střela však skončila mimo tři tyče brankáře Slavíka.

V další příležitosti se objevil také Vladimír Šmicer, který si naskočil na rohový kop, ovšem jeho hlavička dopadla jen na břevno.

S postupem času však hosté zůstali jen u pozemní kontroly. Větších šancí se kotel jejich fanoušků dočkal zřídkakdy, což vyvedlo z klidu na lavičce i trenéra Jarolíma.

Do poločasové přestávky měl možnost ohrozit domácí branku ještě Ladislav Volešák, ale jeho technicky zahranou standardní situaci vytěsnil na břevno pozorný Slavík.

V závěru první půle pak na sebe upozornili i domácí Pleško s Borkem, ale jejich pokusy Vaniaka nezaskočily.

Necid přišel jako spasitel. Penaltu však nedal

Trápení v útočné fázi donutilo kouče Jarolíma sáhnout k očekávanému střídání, když do druhého dějství vyběhl za Petra Jandu Tomáš Necid.

A budoucí akvizice ruského CSKA Moskva měla brzy velkou šanci přidat svou dvanáctou branku v sezoně. Po faulu Slavíka na Šenkeříka nařídil sudí Mikel nekompromisně pokutový kop a k němu se postavil, stejně jako proti Teplicím, opět tento mladý útočník.

Více také: Berger a Řepka s pochvalou. Sparta to prý potřebovala

Jenže tentokrát si gólovou radost neužil. Proti jeho střele na pravou stranu se totiž brankář Slavík pohotově vrhl a vyrazil ji do bezpečí.

Incident však probral i domácí fanoušky, kteří vzápětí začali hnát svůj tým vpřed. Všeobecnou euforii mohl využít k první brance Příbrami po rohovém kopu Fantiš, ale jeho rána byla nakonec ve skrumáži zablokována.

Přesto to spíše byla Slavia, která byla nebezpečnější. Dvacet minut před koncem byl blízko úspěchu po Necidově přihrávce Vladimír Šmicer, jenže mířil jen těsně nad.

V dalších chvílích se však už na kopačky hostujících hráčů začala vkrádat nervozita a pečlivě bránící Příbram už pak svého soupeře do žádné větší šance nepustila.

Závěrečný tlak pak zbrzdili i samotní slavističtí fanoušci, kteří v nastaveném čase ještě vhodili na hřiště několik světlic.