Seville stačila k postupu remíza, dál jdou i Kadlec a Necid

28. 11. 2013 18:09
Fotbalisté PAOK Soluň postoupili do vyřazovací fáze Evropské ligy. Řecký tým se střídajícím českým útočníkem Tomášem Necidem vyhrál na půdě Šachťoru Karaganda 2:0.
FC Sevilla slaví gól proti Estorilu v Evropské lize
FC Sevilla slaví gól proti Estorilu v Evropské lize | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté FC Sevilla v pátém kole "liberecké" skupiny H sice přišli v poslední minutě o domácí výhru nad Estorilem, ale i remíza 1:1 jim stačila k postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy.

Postup si dnes zajistily také Frankfurt s reprezentačním útočníkem Václavem Kadlecem ve skupině F, PAOK Soluň s dalším českým forvardem Tomášem Necidem a Alkmaar ve skupině L, Trabzonspor s Laziem Řím ve skupině J, Lyon s Betisem Sevilla ve skupině I, Machačkala ve skupině K a Genk ve skupině G.

Sevilla neudržela vedení

Sevilla začala dobře a v sedmé minutě ji poslal do vedení francouzský útočník Gameiro tvrdou střelou po Reyesově přihrávce. Favorit ale přes několik slibných šancí vedení nepojistil, což ho nakonec mrzelo. Z ojedinělé akce Estorilu se v poslední minutě zblízka prosadil obránce Rúben.

Španělský tým tak v soutěži potřetí za sebou remizoval 1:1 a v závěrečném utkání ve Freiburgu, který dnes zvítězil 2:1 v Liberci, bude ve hře prvenství ve skupině. Před posledním kolem má sevillský tým tříbodový náskok před Slovanem i Freiburgem a v případě konečné bodové rovnosti i lepší pozici v minitabulce než Severočeši.

Jistou účast v jarní části EL měly už po minulém kole Dněpropetrovsk s českými reprezentanty Ondřejem Mazuchem a Janem Laštůvkou, Kazaň, Salcburk, Valencie, Tottenham, Razgrad, Esbjerg a Fiorentina. Známých je tudíž už 18 z 24 postupujících.

Kadlec u gólu nebyl

Frankfurt výhrou 1:0 v Bordeaux napravil poslední porážku 2:4 na půdě Maccabi Tel Aviv a v soutěži počtvrté vyhrál. V základní sestavě Eintrachtu se gólově neprosadil Kadlec, krátce po jeho vystřídání v 83. minutě ale rozhodl utkání náhradník Lanig.

PAOK potřeboval na hřišti Šachťoru Karaganda uhrát minimálně remízu, ale v Astaně nakonec dvěma góly z druhého poločasu zvítězil. V 54. minutě otevřel skóre vlastní brankou obránce Karagandy Džidič, ve druhé minutě nastavení pojistil náskok hostů bek Kitsiu. Až poté přišel na hřiště v rámci taktického střídání Necid.

Tottenham porazil Ondráškovo Tromsö

Další český forvard Zdeněk Ondrášek musel v dresu Tromsö strpět čtvrtou prohru v EL. Norský tým doma podlehl 0:2 Tottenhamu, který naopak naplno bodoval i v pátém utkání ve skupině K. Branky vstřelili v druhé půle Čauševič do vlastní sítě a Dembélé.

Utkání mezi Machačkalou a Šeriffem Tiraspol, které řídil český rozhodčí Libor Kovařík, gólově otevřel v 52. minutě hostující Isa, ale za šest minut za Anži odpověděl Epureanu na konečných 1:1.

5. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Kubaň Krasnodar - St. Gallen 4:0 (1:0)
Branky: 3. a 71. Melgarejo, 54. Ignaťjev, 90. Kaboré. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

Swansea - Valencie 0:1 (0:1)
Branka: 20. Parejo. Rozhodčí: Banti (It.).

1. Valencie 5 4 0 1 11:6 12
2. Swansea 5 2 2 1 6:3 8
3. Kubaň Krasnodar 5 1 2 2 6:6 5
4. St. Gallen 5 1 0 4 5:13 3

Skupina B:

Oděsa - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)
Branky: 78. Antonov, 90.+1 Didenko - 20. Bečiraj. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).

Ludogorec Razgrad - PSV Eindhoven 2:0 (1:0)
Branky: 38. a 79. Bezjak. Rozhodčí: Rizzoli (It.). ČK: 55. Bruma (PSV).

1. Ludogorec Razgrad 5 4 1 0 9:1 13
2. PSV Eindhoven 5 2 1 2 4:4 7
3. Oděsa 5 2 1 2 5:6 7
4. Dinamo Záhřeb 5 0 1 4 2:9 1

Skupina C:

Elfsborg - Salcburk 0:1 (0:1)
Branka: 39. Meilinger. Rozhodčí: Tohver (Est.).

Esbjerg - Standard Lutych 2:1 (1:0)
Branky: 18. a 79. Van Buren - 53. De Camargo. Rozhodčí: Balaj (Rum.).

1. Salcburk 5 5 0 0 12:3 15
2. Esbjerg 5 4 0 1 8:5 12
3. Standard Lutych 5 0 1 4 5:10 1
4. Elfsborg 5 0 1 4 2:9 1

Skupina D:

Kazaň - Maribor 1:1 (1:0)
Branka: 43. Natcho - 86. Mezga. Rozhodčí: Kružliak (SR).

Wigan - Waregem 1:2 (1:1)
Branky: 7. Barnett - 37. Hazard, 88. Malanda. Rozhodčí: Buquet (Fr.).

Rozhodčí: Šemeulevič (Izr.).

Dněpropetrovsk - Pandurii Targu Jiu 4:1 (1:0)
Branky: 12. Kalinič, 56. Zozulja, 86. Šachov, 89. Kravčenko - 70. Eric Pereira z pen. Rozhodčí: Trattu (Kypr).

Rozhodčí: Vad (Maď.).

Bordeaux - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)
Branka: 83. Lanig. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

1. Eintracht Frankfurt 5 4 0 1 11:4 12
2. Maccabi Tel Aviv 5 2 2 1 6:5 8
3. APOEL Nikósie 5 1 2 2 3:6 5
4. Bordeaux 5 1 0 4 4:9 3

Skupina G:

Rapid Vídeň - Thun 2:1 (1:0)
Branka: 17. Boyd, 64. Boškovič - 62. Sadik . Rozhodčí: Gil (Pol.).

Genk - Dynamo Kyjev 3:1 (3:1)
Branka: 17. Vossen z pen., 37. Kumordzi, 40. De Ceulaer - 9. Jarmolenko. Rozhodčí: Gomes (Portug.).

1. Genk 5 3 2 0 9:5 11
2. Dynamo Kyjev 5 2 1 2 8:6 7
3. Rapid Vídeň 5 1 3 1 7:7 6
4. Thun 5 1 0 4 3:9 3

Skupina H:

FC Sevilla - Estoril 1:1 (1:0)
Branka: 7. Gameiro - 90. Rúben. Rozhodčí: Sidiropulos (Řec.).
Sestava Estorilu: Vagner - Mano, Tavares, Rúben, Babanco - F. Goncalves (62. Galvao), Goncalo - Carlitos, Evandro (76. Balboa), Sebá (83. Bruno) - Leal. Trenér: Silva.

Lyon - Betis Sevilla 1:0 (0:0)
Branka: 66. Gomis. Rozhodčí: Marriner (Angl.).

1. Lyon 5 2 3 0 4:2 9
2. Betis Sevilla 5 2 2 1 3:2 8
3. Guimaraes 5 1 2 2 5:3 5
4. Rijeka 5 0 3 2 2:7 3

Skupina J:

Legia Varšava - Lazio Řím 0:2 (0:1)
Branky: 24. Perea, 57. F. Anderson. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Trabzonspor - Apollon Limassol 4:2 (2:0)
Branky: 23., 61. a 83. Olcan Adin, 25. Aydogdu - 68. Abraham, 80. Sangoy z pen. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

1. Trabzonspor 5 4 1 0 13:6 13
2. Lazio Řím 5 3 2 0 8:4 11
3. Apollon Limassol 5 1 1 3 5:8 4
4. Legia Varšava 5 0 0 5 0:8 0

Skupina K:

Machačkala - Šeriff Tiraspol 1:1 (0:0)
Branky: 58. Epureanu - 52. Isa. Rozhodčí: Kovařík (ČR). ČK: 90.+3 Ricardinho (Šeriff).

Tromsö - Tottenham 0:2 (0:0)
Branky: 63. vlastní Čauševič, 76. Dembélé. Rozhodčí: Aranovskij (Ukr.).

1. Tottenham 5 5 0 0 11:1 15
2. Machačkala 5 2 2 1 3:3 8
3. Šeriff Tiraspol 5 0 3 2 3:6 3
4. Tromsö 5 0 1 4 1:8 1