Necid sestřelil dvěma góly Palermo, trefil se i Polák

4. 11. 2010 23:05
Manchester City senzačne padl v Poznani
Tomáš Necid.
Tomáš Necid. | Foto: Reuters

Moskva - Český útočník Tomáš Necid se stal hlavním hrdinou čtvrtečního utkání Evropské ligy mezi CSKA Moskva a Palermem, když dvěma brankami zařídil výhru svého týmu 3:1.

CSKA tak vyhrálo i svůj čtvrtý zápas v soutěži a bez problémů postupuje do další fáze Evropské ligy. Palermo a Sparta budou bojovat o druhé postupové místo ve skupině.

Necid, který se trefil již v nedělním utkání se Saturnem Moskva, nahradil v sestavě Doumbiu a tento tah se domácím rozhodně vyplatil.

Duo Wilfried - Kweuke znovu spasilo Spartu
Utkání Lausanne - Sparta jsme sledovali ŽIVĚ zde
Necid se znovu trefil, CSKA ale jen remizovalo

I když totiž od 10. minuty prohrávali po brance Maccaroneho, v druhé půli se jim podařilo průběh zápasu zvrátit. Důležitým faktorem při tom bylo vyloučení Nocerina z 31. minuty zápasu.

Už v 47. minutě ale srovnal Japonec Keysuke Honda a pak přišly Necidovy chvíle. Někdejší forvard Slavie se trefil v rozmezí čtyř minut dvakrát, když nejprve vsítil vítězný gól po ráně z otočky, a poté o chvíli později střelou mezi nohy hostujícího brankáře svyužil přihrávku Hondy.

Manchester City padl v Poznani

Třetí porážku za sebou si připsal Manchester City, který po ligových porážkách s Arsenalem a Wolverhamptonem překvapivě padl i s Lechem Poznaň, tedy týmem, který Sparta vyřadila během kvalifikace ligy mistrů.

Domácí oplatili Citizens porážku z před čtrnácti dnů a porazili doma Manchester 3:1. O své výhře rozhodl v samotném závěru zápasu, když se v 86. minutě prosadil Arboleda a v devadesáté Mozdzen.

V druhém utkání této skupiny Juventus již počtvrté za sebou remizoval (tentokrát se Salcburkem 0:0), a polský celek tak překvapivě vede tabulku skupiny A o skóre před svým dnešním soupeřem.

Postup měl krom CSKA na dosah také Sporting Lisabon, avšak jeho ambice prozatím zhatil Gent, který doma portugalský klub, jenž vyhrál všechny tři své dosvadní zápasy v soutěži, porazil 3:1.

Polák trefil Anderlechtu remízu a naději

Krom Tomáše Necida se ve čtvrtečních utkáních Evropské ligy trefil z českých hráčů ještě záložník Anderlechtu Brusel Jan Polák.

Belgický klub, za nějž dnes nastoupili také Ondřej Mazuch a Jan Lecjaks, díky jeho trefě remizoval s AEK Atény 1:1 a dál může živit naději na postup ze skupiny G, z níž po dnešní výhře nad Hajdukem Split jasně jde dál Zenit Petrohrad, který ještě neztratil ani bod.

Dalšími postupujícími jsou německý Stuttgart, který je po výhře v Getafe také bez ztráty květinky, Porto, jež jde dál i přes remízu s Besiktasem, a také běloruský BATE Borisov.

Dobrými výkony se v Evropské lize prezentuje také Liverpool, jenž doma otočil zápas s Neapolí díky hattricku Stevena Gerrarda a s osmi body míří k postupu.

Blízko do vyřazovací fáze mají po dnešních utkáních také Sevilla a PSV Eidhoven, které může po dnešních vítězstvích o pohárové jaro připravit jen shoda nepříliš pravděpodobných okolností.

Utkání 4. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Lech Poznaň - Manchester City 3:1 (1:0)

Branky: 30. Injač, 86. Arboleda, 90. Mozdzen - 51. Adebayor. Rozhodčí: Vink (Niz.).

Rosenborg - Atlético Madrid 1:2 (0:1)

Branky: 52. Henriksen - 4. Agüero, 84. Tiago. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.).

Leverkusen - Aris Soluň 1:0 (0:0)

Branka: 90. Vidal. Rozhodčí: Miguel (Port.).

1. Leverkusen 4 2 2 0 6:1 8
2. Atlético Madrid 4 2 1 1 6:3 7
3. Aris Soluň 4 1 1 2 2:3 4
4. Rosenborg 4 1 0 3 3:10 3

Skupina C:

Gent - Sporting Lisabon 3:1 (1:1)

Branky: 7. Smolders z pen., 79. Conte, 82. Arbeitman - 39. Saleiro. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.). ČK: 77. Abel (Sporting).

Levski Sofia - Lille 2:2 (1:1)

Branky: 11. Dembélé, 82. Gadjev - 35. De Melo, 88. vlastní Ivanov. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

1. Sporting Lisabon 4 3 0 1 13:5 9
2. Lille 4 1 2 1 5:5 5
3. Gent 4 1 1 2 7:10 4
4. Levski Sofia 4 1 1 2 5:10 4

Skupina D:

FC Bruggy - Dinamo Záhřeb 0:2 (0:0)

Branky: 55. Sammir, 59. Biščan. Rozhodčí: Einwaller (Rak.).

PAOK Soluň - Villarreal 1:0 (1:0)

Branka: 70. Vieirinha. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.).

1. Dinamo Záhřeb 4 2 1 1 4:1 7
2. PAOK Soluň 4 2 1 1 3:2 7
3. Villarreal 4 2 0 2 3:4 6
4. FC Bruggy 4 0 2 2 2:5 2

Skupina E:

Borisov - Šeriff Tiraspol 3:1 (1:1)

Branky: 16. Rodionov, 70. Pavlov, 75. Bressan - 32. Erochin. Rozhodčí: Malek (Pol.).

Dynamo Kyjev - Alkmaar 2:0 (0:0)

Branky: 47. a 61. Milevskij. Rozhodčí: Berntsen (Nor.)

1. Borisov 4 3 1 0 10:4 10
2. Dynamo Kyjev 4 2 1 1 6:5 7
3. Šeriff Tiraspol 4 1 0 3 4:6 3
4. Alkmaar 4 1 0 3 4:9 3

Skupina F:

CSKA Moskva - Palermo 3:1 (0:1)

Branky: 50. a 54. Necid, 47. Honda - 10. Maccarone. Rozhodčí: De Sousa (Port.). ČK: 31. Nocerino (Palermo).

Sestavy:

CSKA: Akinfejev - Nababkin, V. Berezuckij, Šemberas, Ščennikov - Tošič, Honda (71. Dzagojev), Mamajev (71. Aldonin), González (68. Oliseh) - Necid, Vágner Love. Trenér: Sluckij.

Palermo: Benussi - Darmian, Glik (55. Cassani), Goian, Bovo - Kasami, Nocerino, Rigoni, García (65. Balzaretti) - Miccoli (60. Pinilla), Maccarone. Trenér: Rossi.

1. CSKA Moskva 4 4 0 0 12:1 12
2. Sparta Praha 4 2 1 1 9:9 7
3. Palermo 4 1 0 3 4:9 3
4. Lausanne 4 0 1 3 4:10 1

Skupina G:

Hajduk Split - Petrohrad 2:3 (0:1)

Branky: 69. Ljubijič, 82. Vukosič - 32. Jonov, 47. Huszti z pen., 51. Rosina. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.).

AEK Atény - Anderlecht 1:1 (0:0)

Branky: 48. Blanco z pen. - 55. Polák. Rozhodčí: Kever (Švýc.).

1. Petrohrad 4 4 0 0 12:5 12
2. Anderlecht 4 1 1 2 5:5 4
3. AEK Atény 4 1 1 2 6:9 4
4. Hajduk Split 4 1 0 3 4:8 3

Skupina H:

Getafe - Stuttgart 0:3 (0:1)

Branky: 26. Marica, 64. Gebhart, 76. Harnik. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.). ČK: 79. Marica (Stuttgart).

Odense - Young Boys Bern 2:0 (1:0)

Branky: 12. a 60. Andreasen. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

1. Stuttgart 4 4 0 0 9:1 12
2. Young Boys Bern 4 2 0 2 6:7 6
3. Odense 4 1 0 3 6:8 3
4. Getafe 4 1 0 3 2:7 3

Skupina I:

PSV Eindhoven - Debrecín 3:0 (2:0)

Branky: 22. Afellay, 44. Reis, 88. Wuytens. Rozhodčí: Courtney (Sev. Ir.).

Sevilla - Karpaty Lvov 4:0 (3:0)

Branky: 9. a 42. Alfaro, 31. Cigarini, 51. Negredo. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).

Liverpool - Neapol 3:1 (1:0)

Branky: 76., 88. z pen. a 89. Gerrard - 28. Lavezzi. Rozhodčí: Fautrel (Fr.).

Steaua Bukurešť - Utrecht 3:1 (1:1)

Branky: 52. a 53. Stancu, 29. Surdu - 33. Mertens. Rozhodčí: Suchina (Rus.).

1. Liverpool 4 2 2 0 7:2 8
2. Steaua Bukurešť 4 1 2 1 8:9 5
3. Neapol 4 0 3 1 4:6 3
4. Utrecht 4 0 3 1 2:4 3

Skupina L:

Rapid Vídeň - CSKA Sofia 1:2 (0:0)

Branky: 56. Salihi z pen. - 50. Jančev, 65. Marquinhos. Rozhodčí: Lee Evans (Wales).

FC Porto - Besiktas Istanbul 1:1 (1:0)

Branky: 36. Falcao z pen. - 61. Nihat. Rozhodčí: Tagliavento (It.). ČK: 60. Rodriguez - 65. Toroman.

1. FC Porto 4 3 1 0 8:2 10
2. Besiktas Istanbul 4 2 1 1 5:5 7
3. Rapid Vídeň 4 1 0 3 4:7 3
4. CSKA Sofia 4 1 0 3 2:5 3