Necid: Koubkův konec nikdo nečekal. ale musíme jít dál

Nový trenér Slavie Alex Pastoor hned na úvodním tréninku ukázal, že bude chtít sázet na ofenzivu.
Do funkce ho dosadil sportovní ředitel Karol Kisel (vpravo), který si od Nizozemce slibuje velké věci.
Jak dlouho ale Holanďan ve Slavii vydrží není jasné. Podle nizozemských médií totiž podepsal smlouvu jen do konce sezony. Kisel na toto téma odmítl mluvit.
Pastoor s Masrtinem Juharem. V lize by měla Slavia předvádět ofenzivní fotbal. Cíle? Zachránit se v soutěží a zkusit vyhrát Pohár České pošty.
Do Slavie v pondělí zamířil také tento muž, Igor Kornějev. Bývalý hráč Barcelony by měl být "poradcem" ve sportovním úseku.
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 3. 2014 20:00
Velký šok. Tak fotbalisté pražské Slavie hodnotí náhlé odvolání Miroslava Koubka z pozice trenéra týmu a jeho nahrazení nizozemským koučem Alexem Pastoorem.

Praha - Velký šok. Tak fotbalisté pražské Slavie hodnotí náhlé odvolání Miroslava Koubka z pozice trenéra týmu a jeho nahrazení nizozemským koučem Alexem Pastoorem.

Po úvodním tréninku pod jeho vedením však přiznali, že už Koubkův odchod neřešili, naopak si jsou vědomi toho, že pod Pastoorovým vedením budou hrátz ofenzivnější fotbal.  

"Tohle nikdo to nečekal, bylo to překvapení pro všechny. Ale není to naše věc. My jsme tu od toho, abychom hráli, trénovali, podávali svoje výkony. Tamto je věc vedení," řekl po úterním tréninku novinářům útočník Tomáš Necid, který je ve Slavii na hostování z CSKA Moskva.

Naopak čeká, že ofenzivnější styl by právě jeho týmu měl vyhovovat. "Protože je to holandský trenér, věřím, že bude hrát útočný fotbal. Většinou v Holandsku hrají rozestavení 4-3-3, uvidíme, jestli to přenese i sem. Pro mě jako pro útočníka by to bylo super," rozplývá se Necid.

"Odchod pana Koubka nebyl příjemný"

I další někdejší juniorský reprezentant Marcel Gecov byl z pondělního Koubkova odvolání překvapen. "Něco podobného už se ale jednou stalo dokonce i mně. Přišel jsem na trénink a oni se mnou už nepočítali. Tak to ve fotbale chodí. Všichni jsme profesionálové," přiznal Gecov.

"Máme nastavené nějaké cíle a jestli vedení došlo k závěru, že touto formou se k nim dopracujeme snadněji. Řešili to tak, že přijde nový trenér. My musíme pracovat stejně a pokusit se splnit ty cíle, které jsme si dali. Chceme se zachránit a zkusit vyhrát český pohár," doplnil.

Slavia vyměnila trenéra v této sezoně už potřetí. Podle Gecova to není nijak velký problém. "Větší problém by byl, kdyby přišel trenér a nastavoval jiné cíle, snažil se vše překopat. Nám zůstal v podstatě kádr stejný, s tímhle bychom si měli poradit hravě," věří Gecov.

"Každopádně není odchod pana Koubka pro nikoho z nás příjemný, tohle pro nikoho není příjemné, když člověk končí a měl rozdělanou nějakou práci. Je ale profesionál a musel to vzít, jak to je," dodal.

"Nasazení na tréninku bylo stejné"

Úvodní trénink pod Pastoorem podle Gecova proběhl ve velmi svižném tempu, což si hráči pochvalovali. "Snažili jsme se to každý odmakat. Přišel nový trenér a všichni chtějí být ti, co se budou rvát v základu," zdůraznil Gecov.

"Ale nasazení na tréninku bylo stejné. Trenér Koubek na to hodně dbal, aby každý trénink byl kvalitní. To by bylo smutné, kdybychom reagovali akorát na to, když přijde nový trenér," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy