Necid hattrickem skolil Rizepsor, má šest gólů ve čtyřech zápasech

4. 10. 2015 15:17
Český fotbalový reprezentant Tomáš Necid chytil v Turecku formu. V posledních čtyřech duelech nasázel dohromady šest branek. V neděli korunoval skvělý výkon dokonce hattrickem, kterým zařídil výhru Bursasporu nad Rizesporem 3:2.
Tomáš Necid se raduje z branky Bursasporu
Tomáš Necid se raduje z branky Bursasporu | Foto: ČTK

Praha - Reprezentační trenér Pavel Vrba dobře ví, proč nominoval na závěrečné dva duely kvalifikace, včetně sobotního zápasu s Tureckem, útočníka Tomáše Necida. Šestadvacetiletý forvard totiž po prodělaném infekčním onemocnění, které zbrzdilo začátek jeho angažmá v tureckém Bursasporu, nabírá parádní formu.

V prvních třech duelech za Bursu nasázel bývalý útočník Slavie, CSKA Moskva a Zwolle tři góly, ve čtvrtém duelu, který se hrál tuto neděli, se dokonce proti Rizesporu blýskl hattrickem a byl hlavním strůjcem vítězství 3:2.

Necid otevřel skóre ve 29. minutě, když zužitkoval přihrávku slovenského spoluhráče Stocha. Chvíli poté za domácí vyrovnal Kadah, kterému asistoval Kweuke. Český reprezentant ale v druhém poločase dalšími dvěma góly z 59. a 80. minuty rozhodl o druhé výhře Bursasporu za sebou, po níž se tým posunul na 12. místo. V závěru stihl jen zkorigovat z penalty bývalý sparťan Leonard Kweuke. Necidův spoluhráč Tomáš Sivok do utkání nezasáhl.

Na všechny Necidovy trefy se můžete podívat níže.