Necid dal dva góly, i díky tomu Kazaň obhájila titul

21. 11. 2009 14:35
Necid pomohl k výhře CSKA Moskva
Fotbalisté Kazaně mohou slavit
Fotbalisté Kazaně mohou slavit | Foto: Sport

Moskva - Fotbalisté Rubinu Kazaň obhájili mistrovský titul v ruské lize. V sobotním předposledním kole remizovali se svým předchůdcem na trůnu Petrohradem 0:0 a v čele tabulky mají pětibodový náskok před Spartakem Moskva.

Ten doma prohrál 2:3 v městském derby s CSKA, jehož dva góly vstřelil český reprezentační útočník Tomáš Necid.

Zatímco v Kazani, kde za hosty z Petrohradu nastoupil i Radek Šírl, branka nepadla, v Lužnikách to zpočátku vypadalo, že Spartak dokáže boj o titul ještě zdramatizovat.

Už v sedmé minutě totiž brazilský záložník Alex proměnil penaltu, CSKA pak ale vyšel závěr první a začátek druhé půle. Dzagojev vyrovnal a krátce po přestávce se po Krasičově přihrávce prosadil Necid.

Spartaku udržel naději další Brazilec Welliton, s 21 góly nejlepší střelec soutěže, jenže v 88. minutě domácí celek definitivně srazila do kolen hrubka brankáře Džanajeva.

Tomu vypadla z rukou Necidova střela z dálky a hosté z CSKA mohli slavit výhru 3:2.

Mohutně se ale slavilo a bude slavit zejména v Kazani, která získala druhý titul za sebou a také účast v Lize mistrů.

Z dvojice sestupujících je stále znám jen jeden, poslední Chimki. O druhém se rozhodne až v posledním kole, v němž však patnáctému Krasnodaru nemusí stačit ani vítězství.

Postup z druhé ligy si zajistili hráči dagestánského klubu Anži Machačkala a Sibir Novosibirsk, který má na soupisce i dva české fotbalisty Tomáše Vychodila a Martina Horáka.